הרצוג: "עדיין לא קיבלתי החלטה אם להישאר"

מאמן הנבחרת לקראת פולין ומקדוניה: "אני רוצה שנתקדם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.11.19 - 12:30
תחילת כתבה

תמונת הסיכויים אמנם מצומצמת, אבל קיימת: נבחרת ישראל מתכוננת לקראת צמד המשחקים החשוב, מול פולין (טדי, 16/11) וצפון מקדוניה (סקופיה, 19/11), בידיעה שהיא חייבת נקודות כדי לשמור על סיכוי להגיע ליורו 2020. היום (חמישי), כינס מאמן הנבחרת, אנדי הרצוג, מסיבת עיתונאים בה התייחס למצב הנבחרת לקראת רגע האמת שלה.

ראשית, התייחס לשאלת הישארותו: "אני מאוד אשמח להישאר כאן, אבל בסופו של דבר אני מקשיב גם למשפחה שלי, ועדיין לא קיבלתי החלטה סופית אם להמשיך". מה באשר לוועדה המקצועית? "דיברנו על כל מה שקרה במוקדמות, הדברים הטובים והפחות טובים. נכון לרגע זה, אנחנו באותו מצב. עם זאת, אני מעדיף להתרכז במשחקים שלפנינו ולא בשאלת העתיד שלי".

באשר לווילי רוטנשטיינר, הוא הודה: "אני מאוד רוצה שהוא ימשיך כאן. הוא עושה עבודה מצוינת בפרויקטים שלו, והוא גם נתן לי את ההזדמנות ואת כל התמיכה".

הפולנים בדרך לטדי, והרצוג מודע לאתגר: "פולין היא נבחרת מצוינת. היא אמנם כבר עלתה ליורו, אבל היא בוודאי לא תבוא להעביר את הזמן. גם אם לבנדובסקי בסופו של דבר לא ישחק, והוא חלוץ ברמה הכי גבוהה שיש, יש להם ארבעה-חמישה חלוצים מצוינים, כמו מיליק ופיונטק, וברור ששחקני ספסל לא יבואו לשחק סתם, אלא ירצו להוכיח למאמן שהם ראויים להרכב".

והציפיות? "הן תמיד גבוהות. אני רוצה לראות את הקבוצה שלי מתקדמת. במשחק נגד לטביה היתה מחצית ראשונה טובה, אבל.. בסופו של דבר זו היתה לטביה, עם כל הכבוד. עכשיו נצטרך לעשות את זה נגד פולין". בנוסף, הוא גם נזכר במשחק החוץ: "בחצי השעה הראשונה דווקא היינו טובים, ערן זהבי הגיע להזדמנויות, אבל אז ספגנו שער מטעות שלנו, אחריה בא הפנדל, ומאז כבר הפסקנו לשחק. יש טעויות שעשינו, שאני מקווה שלא יחזרו על עצמן. התוצאה הזאת (4:0) מאוד כואבת לנו עד עכשיו, ואנחנו רוצים להוכיח שיש לנו יכולת לנצח את הפולנים".

וכמו תמיד, גם עמדת השוער עמדה למבחן וזכתה לסקרנות: "שני השוערים שלנו איכותיים, והם גם עשו עבודה טובה לאורך הקמפיין. לכן אני סומך עליהם. הרוש היה מצוין במשחק האחרון, מרציאנו דווקא פחות משחק לאחרונה, ובסופו של דבר נצטרך להחליט". בנוסף, נשאל גם בכל הקשור לשוער מכבי ת"א, דניאל טננבאום ולסיכוי לזמן אותו: "הוא לא זמין עבורנו, כי הוא לא מספיק זמן בארץ. אבל הוא שוער מצוין", הוסיף המאמן בחיוך, "ואם תבטיח לי שהוא לא יספוג שער גם אצלנו בתשעה משחקים, אני מבטיח שאזמן אותו..."