הרצוג ורוטנשטיינר יזכו למענק, השחקנים לא

המספרים אחרי העלייה לפלייאוף כאן. כיאל תורגל לפני פולין. המאמן לקראת המשחק: "לבנדובסקי? בטוח שגם את זהבי קשה לעצור"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.11.19 - 23:45
תחילת כתבה

בזכות עלייתה של נבחרת ישראל לפלייאוף העלייה ליורו 2020, המאמן הלאומי אנדי הרצוג והמנהל המקצועי ווילי רוטנשטיינר יזכו לבונוס כספי. רוטנשטיינר יקבל 250 אלף שקלים, בעוד הרצוג חצי מהסכום. לשחקנים אין מענקים כספיים על עלייה לפלייאוף, אך אם יעלו לטורניר עצמו, מיליון יורו יחולקו ביניהם.

כשהיא נמצאת בימים האחרונים של קמפיין מוקדמות יורו 2020, נבחרת ישראל תארח בשבת (21:45) באצטדיון טדי את מוליכת הבית פולין, במסגרת המחזור התשיעי בשלב הבתים. מאמן הנבחרת, אנדי הרצוג, דיבר במסיבת העיתונאים על המשחק בצל המצב הבטחוני: "ברור שזה לא מצב טוב, אבל מהצד שלי לא ראיתי או הרגשתי כלום, אז המחשבה היחידה הייתה לראות אם נוכל לשחק בירושלים או לא. אבל כמאמן, צריך להתרכז ולקבל החלטה".

האוסטרי נשאל על כך שיחסר את טאלב טוואטחה וחאתם עאבד אלחמיד הפצועים, והשיב: "חסרים לנו גם שחקנים כמו דור פרץ ותומר חמד, ככה זה בכל משחק. חשבתי על שלוש עמדות שלגביהן אני צריך לקבל החלטה, אתמקד באיכות האימונים ומחר אחליט. במשחק האחרון נגד פולין המחצית השנייה הייתה הכי גרועה שלנו בקמפיין. בכל משחק אנחנו רוצים להיות מסוכנים ובכל משחק זה קרה, חוץ מבוורשה. מחר נצטרך לעשות את זה טוב יותר"

על השאלה אם ההפסד בפולין היה נקודת מפנה עבור ישראל, הרצוג השיב: "הייתה לנו התחלה טובה. בטוח שלא היה טוב להפסיד בפולין, עם מחצית שנייה בקצב רע, שעשינו טעויות שנבחרת טובה כמו פולין הענישה על זה. אבל לדעתי, נקודת המפנה הייתה הקיץ, שבו הרבה שחקנים עברו קבוצות ואיבדנו קצת קצב. עכשיו הרבה שחקנים בכושר טוב ואנחנו מצפים לקצב טוב מחר".

על הציפיות לקראת המשחק מול פולין, הרצוג אמר: "אנחנו חייבים להיות מסוגלים לעצור את ההתקפה שלהם. במוקדמו,ת ההגנה הייתה הבעיה שלנו, אבל בהתקפה תמיד הגענו למצבים. אנחנו עדיין בלתי מנוצחים בבית ועדיין רוצים לשמור על זה. רוברט לבנדובסקי? קשה מאוד לעצור אותו, אבל אני בטוח שקשה לעצור גם את זהבי. אני חושב שהוא כובש יותר משער למשחק וזה יהיה אתגר קשה עבורנו. זה טוב שתהיה לשחקנים הזדמנות ללשחק נגד חלוץ ברמה עולמית".

עוד לפני שתשחק נגד פולין, ישראל עשויה לקבל את המקום בפלייאוף, אך הרצוג, לפחות כלפי חוץ, לא ממש חושב על זה: "אנחנו ממוקדים רק בפולין. זה נכון שהם עלו ולפעמים במצב כזה משחקים בלי לחץ, אבל אני יודע שבפולין יש תחרות גדולה וכל אחד רוצה להראות לבז'צ'ק שהוא ראוי. בסוף זה תלוי בנו. יש להם שחקנים מצוינים ואם ניתן להם יותר מדי כבוד, נפסיד".

נאתכו: "בין פוליטיקה לכדורגל יש מרחק ולא צריך לערב בין הדברים"
הקפטן ביברס נאתכו, שישב לצד הרצוג במסיבת העיתונאים, התייחס לכך שהוא צפוי לרשום את ההופעה ה-65 שלו במדים הלאומיים: "זה כבוד גדול להיכנס לרשימה כזאת ואני שמח ומקווה שיהיו עוד כמה עד שאפסיק לשחק. הפצועים? ככה זה בנבחרת, אין מה לעשות. קורה ששחקנים כאלה או אחרים נפצעים או חסרים ויש מי שימלא את המקום. מי שפה יעשה את העבודה".

על העובדה שפולין הנבחרת החזקה בבית, אמר הקשר: "אני מסכים עם זה שפולין עשתה את הטורניר הכי טוב ונראית הכי טוב, אבל נגיע במטרה לשחק את הכדורגל שלנו ולעבוד על הדברים שאנחנו רוצים. עד עכשיו, עשינו תוצאות חיוביות בבית ואני מקווה שמחר יהיה לזה המשך. וכמובן שתיקו זו לא תוצאה רעה, אבל משחקים בבית שלנו ונעשה את המקסימום כדי לנצח. אחרי המשחק נחשב את התוצאות".

נאתכו נשאל כיצד תשפיע העובדה שפולין כבר עלתה ליורו, והשיב: "זו סיטואציה שיכולה לשחק לשני הצדדים. מצד אחד הם כבר עלו וישחקו בלי לחץ ומשוחרר, וזה דבר שיכול לשחק לרעתנו. אבל לא משנה באיזה הרכב פולין תעלה, זו נבחרת חזקה מאוד ונצטרך לעשות את שלנו".

על העובדה שניצחון עשוי להעלות את המורל בצל המצב הבטחוני, נאתכו אמר: "בין פוליטיקה לכדורגל יש מרחק ולא צריך לערב בין הדברים. אם מחר ננצח אני בטוח שאזרחי מדינת ישראל יהיו מאושרים וננסה לעשות את זה, אבל אין מה לערב בין הדברים".

הקפטן נשאל גם על מה שהוביל לתבוסה של הנבחרת הפולין, והשיב: "30-40 הדקות הראשונות היו שקולות, אבל לפולנים יש שחקנים מהרמה הכי גבוהה בכדורגל, וכשעושים טעויות נגדם, משלמים מהר מאוד ולצערנו זה קרה. אחרי זה ניסינו לפתוח את המשחק, אבל הפולנים מצוינים אז לא קל להתמודד מולם".

חדשות מהדשא: כיאל תורגל במקום גלזר
באימון המסכם לקראת פולין ביצע אנדי הרצוג שינוי אחד ביחס לאימון הקודם, כשהציב בקישור את בירם כיאל על חשבונו של דן גלזר. עם זאת, בהמשך גלזר יקבל את חולצת ההרכב במקומו של ביברס נאתכו, שעבר לערוך אימון קל, ייתכן שבעקבות עומס. נכון לעכשיו, קפטן הנבחרת צפוי לשחק.

יתר ההרכב, כאמור, נשאר זהה לזה שתורגל בימים האחרונים, כלומר דיא סבע צפוי לפתוח בחלק הקדמי לצידם של ערן זהבי ומונאס דאבור. אופיר מרציאנו צפוי לקבל את הקרדיט בין הקורות.

למקרה שהנבחרת תיקלע לפיגור במהלך המשחק, לקראת סוף האימון תורגל גם עילאי אלמקייס בהרכב, במקומו של איתן טיבי, כלומר הרצוג עבר לתרגל מערך של רביעיה בהגנה.

הרכב משוער: אופיר מרציאנו; אלי דסה, ניר ביטון, לואי טאהא, איתן טיבי, עמרי בן הרוש; דן גלזר, ביברס נאתכו; דיא סבע, ערן זהבי, מונאס דאבור.