"צ'אנס שלא יחזור שוב": ישראל מתכוננת לפלייאוף

אחרי הבטחת העליה, שחקני הנבחרת סימנו מי היריבה המועדפת, חגגו במלון והבהירו: "לא נסתפק בכך, אסור לתת לזה לחמוק מבין האצבעות". בינתיים, בצל האופוריה, אנדי הרצוג ושחקניו יארחו הערב את פולין: "אנחנו מגיעים למשחק בהרגשה הכי טובה שיכולה להיות"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  16.11.19 - 08:30
תחילת כתבה

שמחה גדולה הייתה בבית המלון אוריינט בירושלים, שבו בחרה נבחרת ישראל להתארח, אחרי הניצחון של שבדיה על רומניה שהבטיח לכחולים-לבנים את המקום בפלייאוף העלייה ליורו 2020. אגב, במלון צפו רוב השחקנים ואנשי הצוות דווקא בניצחון של ספרד על מלטה, מאחר שזה היה המשחק היחיד ששודר בחדרים, אבל גורמים במשלחת העידו שחלק קטן הצליח למצוא לינק באינטרנט לשידור של השבדים.

"אנחנו באים למשחק מול פולין בהרגשה הכי טובה שיכולה להיות", אמרו שחקנים בנבחרת, "לא נסתפק בהגעה לפלייאוף, אנחנו רחוקים שני משחקים מעלייה ליורו, אסור לנו לתת לזה לחמוק בין הידיים. זו הזדמנות בלתי חוזרת להעפיל".

בנבחרת כבר מצפים בקוצר רוח להגרלת הפלייאוף, שתיערך ביום שישי הבא, ויודעים בדיוק את מי הם רוצים לפגוש. "סקוטלנד היא הנבחרת הכי נוחה שאנחנו יכולים לפגוש בחוץ", אמרו במחנה הישראלי, "אנחנו מכירים את האצטדיון שם ומכירים היטב את היריבה. למרות שהפסדנו, לא נפלנו ממנה". כזכור, ישראל הפסידה שם 3:2 במסגרת ליגת האומות.

כידוע, בעקבות העלייה לפלייאוף, חוזהו של אנדי הרצוג הוארך אוטומטית והוא יישאר בתפקיד לפחות עד סוף חודש מארס, וכמובן ידריך את הנבחרת בצמד המשחקים הגורלי. הרצוג גם יזכה למענק כספי של 125 אלף שקלים בעקבות הובלת הנבחרת לפלייאוף.

בצל האופוריה, ישראל תארח הערב את פולין באצטדיון טדי (21:45). הנבחרת תערוך הבוקר אימון קל במלון. באסיפה אחרי מנוחת הצהריים יודיע המאמן על ההרכב, שצפוי להיות זהה לזה שתורגל אתמול, אלא אם כן ברגע האחרון יעדיף הרצוג את סאן מנחם על חשבון עמרי בן הרוש ואת דן גלזר על חשבון בירם כיאל.

ערן זהבי ינסה להבקיע כדי לשבור שיוויון עם הארי קיין בטבלת מלך שערי המוקדמות. במטרה לעשות צעד גדול לעבר ההישג האישי המרשים, כוכב הנבחרת ייקח הערב גם את הבעיטות החופשית במקומו של ביברס נאתכו.

הרכב משוער: אופיר מרציאנו; אלי דסה, לואי טאהא, ניר ביטון, איתן טיבי, עמרי בן הרוש; בירם כיאל (דן גלזר), ביברס נאתכו; דיא סבע, מונאס דאבור, ערן זהבי.