"חשוב שהמשחק לא פוצץ, יש סיכוי לעלות"

מחדל האבטחה, הפלייאוף ועתיד הרצוג. הסיכום של רוטנשטיינר

תומר לוי
תומר לוי  17.11.19 - 09:20
תחילת כתבה

מצד אחד ישראל נמצאת מרחק שני משחקים בלבד מהעפלה היסטורית ליורו 2020, מצד שני היא מציגה כדורגל ירוד ומעלה בספק את היכולת שלה לצלוח אותם. ההפסד 2:1 לפולין הציג את חולשותיה של הנבחרת פעם נוספת וכמו שזה נראה עכשיו, רק נס ישלח אותה לאירוע הנבחרות הנוצץ של הכדורגל האירופי.

עם כל הכבוד להפסד לפולין, מה שגנב את ההצגה, לרוע המזל, היה המחדל האבטחתי שהוביל לפריצה של קטין לכר הדשא ולבלאגן שכמעט הוביל לפיצוץ המשחק. "ראיתי שזאת הייתה סיטואציה קריטית ושהשופט רצה לבטל את המשחק ולכן ירדתי מהיציע", סיפר המנהל הטכני ווילי רוטנשטיינר. "אני מכיר את מאמן פולין ייז'י בז'צ'ק טוב מאוד, אמרתי לו שהם רוצים לעצור את המשחק ואז הוא תמך בי ואמר: 'בואו נסיים את המשחק'. זה היה חשוב מאוד".

ומה עם שני המשחקים הקריטיים במארס, רוטנשטיינר טען: "יש לנו סיכוי להעפיל ליורו דרך הפלייאוף, אני בטוח בזה במאת האחוזים. אבל אם נשחק כמו ששיחקנו במחצית הראשונה מול פולין, לא יהיה לנו שום סיכוי. נצטרך להראות יכולת כמו שהצגנו במחצית השנייה מול פולין אחרת לא נעבור אפילו את המשחק הראשון".

"הייתי מאוכזב מהמחצית הראשונה. פולין חזקה ויש לה איכות, אבל ציפיתי ליותר", הודה רוטנשטיינר וניתח: "במחצית השנייה, הראינו אופי. השינוי של הרצוג היה טוב, אבל בסופו של דבר ה-2:1 טוב רק לפולין. השחקנים שעלו מהספסל השפיעו וזו הייתה נקודה חיובית מבחינתי. הכניסה של עילאי אלמקייס הייתה חיובית, גם זו של דולב חזיזה, וזה שינה קצת את המשחק. ראינו כמה כשרונות צעירים עולים מהספסל וזה עשה אותי חיובי".

כשנשאל האם לשחק עם שני בלמים במקום שלושה עדיף לישראל ענה רוטנשטיינר: "זאת שאלה של איך עובדים עם השיטה הזאת. אפשר לשחק עם חמישה בהגנה רע ואפשר לשחק רע גם עם ארבעה בהגנה. במחצית השנייה נראינו טוב יותר עם ארבעה שחקנים, אבל בראשונה, לפחות שניים שלושה שחקנים סיפקו הופעה לא טובה ואז היה קשה מול הקבוצה החזקה הזו".

ולסיום, רוטנשטיינר דיבר על עתידו של הרצוג: "אני רואה את האימונים שלו ואני רואה את שיתוף הפעולה של השחקנים איתו. ראיתי שיש התפתחות, אבל אנחנו חייבים לחשוב ברצינות על התוצאות בחצי השנה האחרונה, לנתח אותן ולהשתמש במשחק האחרון בצפון מקדוניה כדי להבין האם אנחנו יכולים להיות אופטימיים בנוגע לפלייאוף".