"הרבה שחקנים לא משחקים, זו בעיה גדולה"

מאמן הנבחרת, הרצוג, מודאג ומוסיף: "יש לי את ההרכב בראש"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  24.02.20 - 15:25
תחילת כתבה

בעוד כחודש תצא נבחרת ישראל לסקוטלנד ותקבל הזדמנות גדולה להעפיל ליורו. ניצחון על המקומיים, ועוד אחד בגמר הפלייאוף, יעניק לכחולים-לבנים מקום בין הנבחרות הגדולות ביבשת. בינתיים, אנדראס הרצוג נמצא בישראל והשתתתף באירוע השקת שנה נוספת של שיתוף פעולה בין ההתאחדות לכדורגל בישראל לבין התכנית החינוכית "שער שוויון" ועל הדרךמתחיל לגבש את הסגל שייצא איתו למשימה החשובה.  "אני תמיד נהנה לראות ילדים צעירים משחקים עם הרבה תשוקה וכיף", ציין המאמן.

החדשות האחרונות בנבחרת הן הפציעה של מונאס דאבור, שלא יעמוד לרשות הרצוג במשחקים הקרובים: "זו לא רק מכה עבור הנבחרת, אלא גם עבורו. הוא חתם במועדון חדש והוא השתפר ונכנס לעניינים, ועכשיו הוא בחוץ. אני מאחל לו החלמה מהירה. יש לנו אופציות אחרות. כמאמן אתה תמיד צריך לחשוב על האפשרות הזו. המצב אפילו יותר גרוע ממה שהיה בנובמבר. הרבה שחקנים לא משחקים, זו בעיה גדולה. עדיין יש חודש ואנחנו צריכים את השחקנים עם המנטליות הנכונה".

גם בגזרת ערן זהבי, הדברים לא הולכים חלק. הליגה הסינית לא נפתחה בגלל החשש ממגיפת הקורונה והחלוץ מתאמן לבד בינתיים. הרצוג: "זהבי מתאמן כל יום. זה לא מצב אידיאלי. זה לא תלוי בו. אני אופטימי שנצליח לחבר קבוצה טובה ביחד. סקוטלנד יריבה קשוחה, אבל אנחנו מגיעים כדי לנצח. אנחנו צריכים להראות אופי ולתת הכל עבור המדינה ועבור הנבחרת. יש לי כבר את ההרכב בראש, אבל יש פציעות. כבר חשבתי על הכל לפני המחנה".

שער שוויון הוא ארגון חינוכי, חברתי וספורטיבי השואף להקנות מסגרת מועילה לילדים ונוער באזורי הפריפריה החברתית של ישראל. הארגון מפעיל קבוצות המשלבות אימוני כדורגל וטורנירים חודשיים לצד מרכזי למידה לתגבור לימודי ופעילויות חינוכיות להקניית ערכים. במסגרת הטורנירים המחוזיים פוגשים החניכים שחקנים מיישובים אחרים ונחשפים לגיוון החברתי בישראל. בטורנירים הדגש על התנהגות ספורטיבית ובסופם מוענק גביע "הקבוצה ההוגנת". בשנת הפעילות תש"פ, השנה ה-11 של הארגון, ישתתפו בתכנית "שער שוויון" כ- 4,500 ילדים ונערים, גילאי 9-16 בכל רחבי ישראל, בכ-300 בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים ותיכונים, מרמת הגולן ועד אילת.