אחרי עוד דחייה: הרצוג מתלבט לגבי עתידו

מאמן הנבחרת, שנמצא באוסטריה, ישוחח עם ראשי ההתאחדות

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.04.20 - 07:03
תחילת כתבה

אחרי ההחלטה לדחות שוב את משחק חצי גמר פלייאוף היורו מול סקוטלנד - למועד לא ידוע - ראשי ההתאחדות לכדורגל, היו"ר אורן חסון והמנכ"ל רותם קמר, יקיימו בימים הקרובים שיחת זום עם אנדי הרצוג ו-וילי רוטנשטיינר, בה יקבלו החלטה אם האוסטרי ימשיך בתפקידו כמאמן נבחרת ישראל.

בצל חוסר הוודאות הגדול, הרצוג מחזיק בכמה הצעות מאוסטריה, ובשיחה עם ראשי ההתאחדות הוא צפוי להודיע אם הוא מוותר עליהן כדי להישאר בנבחרת. בתוך כך, המאמן הבהיר לא פעם בתקופה האחרונה שמאוד קשה לו בלי המשפחה והילדים, שלומדים במולדתם וכמעט לא הגיעו לבקרו בישראל. "נדבר עם ההתאחדות ונחליט", אמר המאמן.

במקביל, במקרה שיחליט להישאר כמאמן הלאומי, הרצוג צפוי להבהיר כי הוא לא מתכוון לבקש משכורת כל עוד הוא נמצא באוסטריה, דבר שבהתאחדות מעריכים מאוד. אגב, הרצוג ורוטנשטיינר, כמו עובדים אחרים בהתאחדות שלא יצאו לחופשה ללא תשלום, יקבלו את שכרם בשלב זה עד אחרי פסח. בכל מקרה, אם הרצוג יישאר או לא, שכר מאמן הנבחרת יקוצץ משמעותית.

מי שעוד יצטרך לבוא לקראת ההתאחדות, אם ירצה להישאר, הוא רוטנשטיינר. למנהל הטכני יש חוזה לעוד שנתיים וההערכה היא כי הוא יתבקש לקצץ בשכרו ב-30 אחוזים בשל המצב הכלכלי. כבר עכשיו נראה כי ההתאחדות תקפיא חלק מהתכניות של המנהל הטכני, כמו את בתי הנבחרות בדרום ובצפון, שאמורים היו לשמש בקרוב כאקדמיות. שיחות עם מועצות איזוריות וראשי ערים הוקפאו בשל המצב הכלכלי ונראה כי התכניות לא ייצאו לפועל בקרוב.