"פחות ממאה אחוז מחויבות והרצוג לא יישאר"

רוטנשטיינר התייחס לעתיד המאמן, וכן על הבידוד באוסטריה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.04.20 - 18:21
תחילת כתבה

בימים כתיקונם, בשלב זה נבחרת ישראל יודעת האם היא עשתה הסטוריה ועלתה ליורו 2020 או שמא חוותה עוד הדחה כואבת לאחר צמד משחקי הפלייאוף. אך לאור המצב, המנהל הטכני של נבחרת ישראל, ווילי רוטנשטיינר, אשר נמצא עם משפחתו באוסטריה התייחס בראיון בלעדי לערוץ הספורט, להיערכות להמשך, על עתידו של אנדי הרצוג כמאמן הנבחרת וכן על התחושות שהוא חווה באופן אישי ממשבר הקורונה.
 
חוץ מהערפל סביב המועד בו נחזור לראות כדורגל, עוד נושא עליו יש חוסר בהירות הוא סוגיית אנדי הרצוג. רוטנשטיינר התייחס לעתידו של המאמן: "הוא תחת חוזה. הייתה לנו פגישה טובה בשבוע שעבר וגם מחר אפגש איתו שוב". בן ארצו של המאמן לא התעלם מהשינויים שהובילו המצב הנוכחי, כשהוסיף: "לוח הזמנים השתנה לחלוטין בעקבות כל מה שקרה. אצטרך לדעת שהוא אכן יגיע במוטיבציה הגבוהה ביותר, אם הוא לא יהיה מחויב במאת האחוזים לתפקיד, הוא לא ימשיך לאמן".

רוטנשטיינר, שלמרות חוסר הבהירות, באופן כללי מרוצה מעבודתו של הרצוג, הוסיף בנושא: "אני חושב שהוא עושה עבודה טובה בסה"כ עם הנבחרת, הוא העפיל לפלייאוף. נצטרך לבחון ולנתח הכל יחד עם ההתאחדות. אם יהיה מה להודיע נעשה זאת".

חוץ מהנבחרת הלאומית והעתיד של האיש על הקווים, רוטנשטיינר דיבר על המצב בכללותו: "זו סיטואציה מאוד קשה לכל אלה שעוסקים בכדורגל. אנחנו חייבים להשאר ביחד, ולצאת מזה הרבה יותר חזקים אחרי". כמו כן הוא התייחס גם לעתיד פה בישראל: "יש לנו הרבה תכניות טובות שהכנו ואני מקווה שנוכל ליישם אותן כמה שיותר מהר, אחרי שהוירוס הנורא יעבור. זה מאוד חשוב לכדורגל הישראלי".

רוטנשטיינר שכאמור נמצא באוסטריה, סיפר גם על התחושות שלו באופן אישי ועל ההשוואה לישראל: "אני מרגיש טוב כאן, הכל טוב איתי ועם המשפחה שלי. זאת תקופה לא פשוטה עבור כולם, בישראל הצטוויתי להיות בבידוד, כולם עזרו לי והייתה תמיכה נהדרת מהתאחדות שדאגה לי לכל מה שצריך. כאן באוסטריה אני לא בבידוד. אני יכול לצאת לסופר, לעשות ספורט בחצר הגדולה שלי, אז יש הבדל".