אנדי הרצוג ישוחח עם נציגי ההתאחדות, יישאר המאמן?

אחרי שפלייאוף היורו נדחה, המאמן יקיים שיחה גורלית עם הממונים עליו. בינתיים, בראיון עם ערוץ הספורט, הוא מדבר על קשיי הקורונה: "משעמם לי בלי ספורט, אני צרכן פנאטי"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.04.20 - 07:00
תחילת כתבה

בלעדי. בעולם נורמלי, ללא מגפה של וירוס כזה או אחר, נבחרת ישראל יכולה הייתה להיות ממש בימים אלה עם הכרטיס ההיסטורי ביד לאליפות אירופה לאומות. בעקבות משבר הקורונה העולמי, משחקי הפלייאוף ליורו כמובן נדחו על ידי אופ"א, ונכון לעכשיו לאף אחד אין ממש מושג מתי הם ייערכו. גם לא לאנדי הרצוג, שאמנם עדיין מוגדר כמאמן נבחרת ישראל, אך גם במקרה הזה - העתיד רחוק מלהיות ברור.

בשיחה עם ערוץ הספורט, מביתו שבאוסטריה, ניסה הרצוג לשפוך קצת יותר אור על עתידו בנבחרת. מעבר לכך, התייחס גם לחיים בבית בצל הסכנה שמרחפת באוויר, לחיסרון של הספורט בחייו ולזמן האיכות שהוא מבלה עם ילדיו.

"קודם כל, תודה על הדאגה, אני והמשפחה במצב טוב. כמובן שזו תקופה לא קלה עבור כולם, בישראל, באוסטריה ובכלל בעולם. מקווה שזה ייגמר כמה שיותר מהר ונוכל לחזור לחיים הרגילים הכי מהר שאפשר. אני כמובן לא יכול לאמן כרגע, אבל יש לי את ההזדמנות לאמן ולשחק עם הילדים שלי, אז מאוד כיף לנו. אחד בן 11 והשני בן 9. אלה גילים מאוד חשובים בהתפתחות של כדורגלן", אמר המאמן הלאומי.

הרצוג, כך מתברר מדבריו, הוא לא רק איש מקצוע בעל עבר עשיר בכדורגל - אלא גם אוהד מושבע של המשחק. "באמת משעמם לי עכשיו כי אני צרכן ספורט פנאטי", סיפר ושיתף בסיפור מחיק המשפחה: "אתמול היה שידור בטלוויזיה האוסטרית של אחד המשחקים שלנו במונדיאל 1990. הילדים צחקו ממש, היה להם מוזר לראות משחק מלפני 30 שנה, כי הכדורגל כיום שונה מאוד. הם לא הבינו איך לשוער מותר לתפוס את הכדור ביד כששחקן מהקבוצה שלו מחזיר אחורה. זה היה מאוד מצחיק. בהחלט לא קל לי בלי ספורט, אין לי מה לראות בטלוויזיה".

כזכור, המשחק מול סקוטלנד בהאמפדן פארק, היה אמור להיערך ב-26.3, אבל נדחה בשלב הראשון לחודש יוני. אתמול, במהלך שיחת ועידה נוספת של ראשי אופ"א עם ההתאחדויות השונות, נדחה המפגש פעם נוספת - ולא הוצב תאריך יעד לקיומו. "אני לא יודע מה זה (דחיית המשחק) אומר לגבי החוזה שלי, אצטרך לדבר עם ההתאחדות על התכניות שלהם ושלי, ונמצא פתרון בימים הקרובים", אמר האוסטרי בשיחה מארצו עם ערוץ הספורט.

כשנשאל איפה היה מעדיף להיות במהלך הקיץ, אז בשלב כזה או אחר עשוי להיערך המשחק בסקוטלנד, הוסיף הרצוג: "אני איש משפחה ואני נהנה להיות עם המשפחה שלי, אבל זה גם כבוד גדול מאוד עבורי להיות המאמן של נבחרת ישראל. נמצא פתרון טוב במהרה, אני מקווה".