"להערכתי, הרצוג לא יאמן מול סקוטלנד"

עתיד הנבחרת וכיצד מכירת סולומון הצילה אותו? לוזון מדבר

מערכת אתר ערוץ הספורט  05.04.20 - 23:22
תחילת כתבה

אנדי הרצוג - לאן? בהתאחדות לכדורגל נשמעים קולות שונים ומגוונים בנוגע לעתידו של מאמן נבחרת ישראל והערב (ראשון) אחד האנשים החזקים בה אבי לוזון, התראיין ל'מגרש פתוח' וסיפק הצהרה חד משמעית בנוגע להמשך דרכו של האוסטרי וגם על אלונה ברקת, מכבי פתח תקווה וחידוש הליגות.

"לדעתי הרצוג לא יעמוד על הקווים מול סקוטלנד", טען לוזון. "זו ההערכה שלי משיחות עם אנשים כאלו ואחרים. ההסכם שלו מסתיים ויש מאמנים ישראלים שלא צריכים שום זמן הסתגלות. יש את רוני לוי, ברק בכר, יוסי אבוקסיס, חסר שמות?"

בינתיים, לוזון מתעסק בעיקר בהשלכות של נגיף הקורונה והמשך עונת 2019/20. "כדי שיחזרו לשחק כדורגל צריכים להודיע במקרה הכי גרוע שבאחד במאי חוזרים להתאמן, ואז ישחקו פעמיים בשבוע עד סוף העונה והליגה תסתיים ביוני. זו האפשרות היחידה. אם זה לא יקרה במאי אין שום סיכוי שהליגה תשוחק ומי שאומר אחרת מספר אגדות".

"אי אפשר לשחק ביולי", המשיך לוזון. "בטח לא בישראל בגלל אחוזי הלחות הגבוהים. משחקים יתקיימו בהליכה. גם ביוני זה הולך להיות קשה עד בלתי נסבל. אם נתחיל ביוני ונמשיך ביולי יהיו המון פצועים. אני קיבלתי עדכון שאם הליגה האנגלית תחזור יאשרו שם חמישה חילופים במשחק".

ואיך המצב ישפיע על קבוצתו ומפעל חייו? "אף אחד לא יעצור את העלייה של מכבי פ"ת", הבהיר לוזון. "נשארו תשעה משחקים ויש לנו יתרון של 10 נקודות על השנייה בטבלה. זה כמו שיקחו את האליפות לליברפול. גם אם לא יסיימו את העונה מכבי פ"ת תשחק בליגת העל. אי אפשר לפגוע באלו שהשקיעו מיליונים. הכי הגיוני זה שיגדילו את הליגה ל-16 קבוצות, בלי יורדות. זה צריך לקרות בכל המסגרות".

כמו כן, כמו לא מעט קבוצות בכדורגל הישראלי, מכבי פ"ת יצאה לחל"ת: "כשנחזור ונדע מה המצב הכלכלי, אז נעשה חשבון כמה צריך לקצץ. אני גאה לומר שבמשך 30 שנה שניהלתי את המועדון, הכסף תמיד עבר בזמן - כמו שעון שוויצרי. עם זאת, משבר הקורונה לא פוסח על פ"ת כי אנחנו מפסידים כסף. בזכות מכירת מנור סולומון התחלתי את העונה בפלוס והרזרבות האלה כבר נגמרו, אבל הכל יהיה בסדר".

על ההשלכות הכלכליות לעונה הבאה אמר לוזון: "בעלים חזקים יכולים להרים ידיים. השינוי יהיה דרסטי, כל תקציבי הקבוצות יירדו בלפחות 30%. לא לחינם במכבי ת"א החליטו ליישר קו ולקצץ לכולם 50% מהמשכורת נטו, הם עשו זאת ללא ויכוח".

אחת הנגזרות הגדולות מנגיף הקורונה היא עזיבתה של אלונה ברקת את הפועל ב"ש: "היא התייאשה מהשחקנים", אמר לוזון, "אני מדבר איתה על בסיס יומיומי והיא לא תרד מהעץ. היא הגיעה למסקנה שהיא רוצה לשמור על הסגל הקיים, למרות המצב והתחייבה להשקיע 20 מיליון שקל. השחקנים היו צריכים לתרום את תרומתם הצנועה של 30%, ולא עשו זאת".

"אלונה ממש לא חיפשה לעזוב", הגן לוזון על הקולגה, "למה היא פיטרה את בכר והביאה את אבוקסיס? למה היא קנתה את קייס גאנם? קשה לחזור אחרי שברקת אמרה שהיא בחוץ. אני מנסה לשכנע אותה ולרכך את הפגיעה. השותפים שלה האמיתיים זה האוהדים, ובשבילם היא צריכה לחזור ולא דווקא בשביל שחקן כזה או אחר".