בכר או הרצוג? שכרו של מאמן הנבחרת הבא יקוצץ

משבר הקורונה יפגע גם בהתאחדות לכדורגל, שתעניק למי שיקבל את המושכות חוזה נמוך משמעותית מקודמיו. אם יוחלט על ישראלי, אקס ב"ש המועמד המוביל. המספרים בפנים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  06.04.20 - 07:01
תחילת כתבה

נגיף הקורונה מהווה מכה כלכלית בכל תחום אפשרי בארץ ובעולם וישפיע כמובן גם על ההתאחדות לכדורגל. מלבד פרוייקטים שצפויים להיעצר, כמו בניית אקדמיות בצפון ובדרום הארץ ופגיעה לא פשוטה בשכר השחקנים והשקעות בעלים שייקטנו משמעותית, בהתאחדות יעמידו את שכר מאמן הנבחרת הבוגרת הבא על 45 אלף שקלים נטו בחודש לא כולל תנאים נלווים ומענקים מוגדלים.

ההחלטה, כמובן, לא תלויה בשאלה האם הרצוג יישאר מאמן הנבחרת או שלא. על הנייר, במצב השוק הנוכחי, מדובר בלא מעט כסף, אבל בהתחשב בשכר אותו היו רגילים להרוויח מאמני נבחרת ישראל, לאורך השנים מדובר בכסף קטן ובקיצוץ של 50 אחוזים.

לשם השוואה, המנהל הטכני של נבחרות ישראל, ווילי רוטנשטיינר, המאמן אנדי הרצוג ועוזרו אלון חזן מקבלים מההתאחדות לכדורגל 2.5 מיליון שקלים נטו בשנה ולסכום הזה צריך להוסיף שכר יומי של עוד חמישה אנשי צוות נוספים שהגבוה בינהם מגיע ל-700 יורו ליום. ללא קשר, כפי שכבר פורסם לראשונה בערוץ הספורט, ווילי רוטנשטיינר, שחתום לעוד שנתיים, יצטרך להסכים לקיצוץ של 30 אחוזים אם ירצה להמשיך.

בין לבין, בהתאחדות מחכים לשמוע מאנדי הרצוג על תוכניותיו כשברור לגורמים בהתאחדות שהוא מחכה להצעה מגרמניה שם הוזכר לאימון ורדר ברמן בה שיחק בעבר. אם יסרב, רוטנשטיינר יעדיף מאמן זר, אבל בהתאחדות לכדורגל, בפורום המקצועי ובקרב חברי הנהלת ההתאחדות ישנה תמיכה רחבה במינוי של מאמן מקומי. במקרה כזה, ברק בכר הוא השם הראשון שיעלה לסדר היום ואחריו יוסי אבוקסיס.