הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ההתאחדות לרוטנשטיינר: "קצץ 50% או שתעזוב"

המנהל הטכני ביקש זמן לחשוב. על פי ההצעה, האוסטרי ישתכר כ-45 אלף שקלים בחודש למשך השנתיים הבאות. המאמן הרצוג הבהיר: "אם ווילי יעזוב, אני איתו". מי המועמדים?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  01.06.20 - 13:34
תחילת כתבה

יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון, המנכ"ל רותם קמר, והמנהל הטכני ווילי רוטנשטיינר נפגשו הבוקר (שני) בבית הנבחרות בשפיים. בפגישה הועבר מסר לאוסטרי, שיצא מבידוד, כי ההתאחדות אינה יכולה לעמוד בשכרו נוכח משבר הקורונה ועליו לקצץ ב-50 אחוז כדי להישאר לשנתיים נוספות. רוטנשטיינר ביקש לשבת על הנתונים עם משפחתו בטרם ישיב תשובה.

על פי ההצעה, האוסטרי ישתכר כ-45 אלף שקלים בחודש. במידה ויישאר, בהתאחדות יאפשרו לו לבחור את המאמן הבא - שיהיה אנדי הרצוג, אם האחרון יבוא גם הוא לקראת ההתאחדות בנושא הקיצוץ. במהלך הפגישה הועלו גם סוגיות מקצועיות לפיהן הוחלט כי רוטנשטיינר, אם יישאר, יחוייב לעבוד יותר עם הנבחרות הצעירות ולהכשיר מאמנים באגף ההדרכה. משמע, פחות עבודה עם הנבחרת הבוגרת. אפשרות נוספת היא שרוטנשטיינר יהיה על תקן יו דאלאס בזמנו לאיגוד השופטים. כלומר, הוא לא יצטרך לגור בישראל ויגיע לכמה ימים בחודש על תקן יועץ.

"ווילי קיבל את כל הנתונים וכעת הכדור בידיים שלו", אמרו בהתאחדות. במהלך הפגישה ציין האוסטרי כי הרצוג יישאר אך ורק אם הוא יישאר בתפקיד, כך שאם יסרב, בהתאחדות יחפשו מאמן ישראלי מתוך הרשימה הבאה: ברק בכר, רוני לוי, יוסי אבוקסיס, ניר קלינגר ורן בן שמעון. "אם ווילי הולך. אני הולך איתו", אמר הרצוג בשיחות שלו עם ההתאחדות.

רוטנשטיינר הגיע לעבוד בהתאחדות ביוני 2018, כשחודשיים אח"כ מונה הרצוג למאמן. בהנהגתם, הגיעה הנבחרת לשלב הפלייאוף של ליגת האומות, אחרי קמפיין מוצלח שכלל שני נצחונות ביתיים על סקוטלנד ואלבניה. במוקדמות היורו, על אף הניצחון המרשים על אוסטריה בבית, היא אכזבה וסיימה חמישית ולפני אחרונה. לפניהם מצפה עוד אתגר במשחק חצי גמר הפלייאוף מול סקוטלנד בגלאזגו, שהיה אמור להיערך במרץ האחרון ונדחה בשל משבר הקורונה למועד בלתי ידוע.