הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ג'ואל אבו חנא: מעדיף את נבחרת ישראל על פלסטין

החיבור לארץ ("אני חצי ישראלי-חצי גרמני"), הקשר להאברץ ולצ'יצ'אריטו ("חוויה נהדרת להתאמן איתם") והאפשרות שישחק בליגת העל. המגן, שזוכה למעקב של הנבחרת, בראיון

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  19.06.20 - 18:20
תחילת כתבה

בשלהי העונה הטובה ביותר בקריירה שלו בבוגרים, הבלם/מגן הישראלי-גרמני ג'ואל אבו חנא מתכונן לקיץ מעניין. קפיצת המדרגה בזוריה לוגנסק עשויה לסדר לו חוזה טוב יותר בקבוצה אחרת, ובנוסף, בנבחרת ישראל עוקבים אחרי ההתקדמות שלו והוא עשוי להיכלל בתכניות של הכחולים-לבנים לקמפיינים הקרובים.

לא הרבה מכירים את הסיפור של אבו חנא, ששיחק בנבחרות הצעירות של גרמניה וחווה משבר במעבר מהנוער לבוגרים לפני המעבר לאוקראינה. "אבא שלי גר בכפר קטן בצפון ליד נהריה", מספר אבו חנא על הקשר שלו לישראל, "הוא גדל בישראל ובגיל 19 הוא עבר לגרמניה. בכל קיץ הגענו לחופש לישראל והיינו מטיילים מלא בישראל. כל המשפחה שלי היו באים בכל קיץ".

אבו חנא גדל במחלקת הנוער של לברקוזן וכידרר לצד כמה מהכוכבים הגדולים בכדורגל העולמי. "בלברקוזן התאמנתי עם צ'יצ'אריטו, האקאן צ'לנהולו, קאי האברץ. זה היה חוויה נהדרת. שיחקתי בלברקוזן עם שחקנים גדולים, אבל לא הייתי מספיק בשל. עכשיו אני בכושר הטוב בקריירה שלי ואני מאמין שאני רק אלך ואשתפר עם הזמן. אני מרוכז בהתקדמות שלי, הייתי בנבחרות הצעירות של גרמניה והייתי בטוח שאגיע רחוק יותר, אבל קצת הלכתי אחורה ועכשיו אני שוב בכושר טוב".

בעבר גם נבחרת פלסטין בדקה אפשרות לזמן את אבו חנא, אבל ההעדפה שלו ברורה: "אני נוצרי, אבא שלי נוצרי ואמא שלי נוצרייה. אם תהיה לי אפשרות, אבחר לשחק בנבחרת ישראל. בכל מקרה, בנבחרת גרמניה אני מבין שזה לא ממש ריאלי שאשחק, אבל בישראל אני מאוד אשמח לשחק. אני חצי ישראלי-חצי גרמני מבחינתי, וזה יהיה כבוד בשבילי לשחק עבור נבחרת ישראל. פלסטין? אבא שלי הוא ישראלי, אין לי זיקה לפלסטין".

לאבו חנא יש חוזה לעונה נוספת בזוריה, אבל לאחר מכן הוא לא פוסל אפשרות לשחק בישראל: "אחרי שלא ממש הצלחתי בגרמניה, חשבתי על לשחק בישראל ובדקתי כל מיני אופציות, אבל בגלל שהייתי שחקן די אנונימי לא ממש רצו אותי. אחרי העונה הטובה שלי עכשיו, אני מאמין שיהיה מי שיתעניין בי. טוב לי מאוד בזוריה ויש לי חוזה לעוד עונה, אבל לשחק בליגה בישראל זה בהחלט אופציה בשבילי לעתיד".