הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נבחרת ישראל. "יכול להיות שהכסף שלנו טעים לרוטנשטיינר"

חבר ההתאחדות מימון: "ווילי מסכים לקצץ 33% כדי להישאר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.06.20 - 19:53
תחילת כתבה

ווילי רוטנשטיינר לאן? אם בשבוע שעבר היה נראה כי המנהל המקצועי של נבחרת ישראל יעזוב את תפקידו, אתמול (ראשון) הפורום המקצועי ביקש להשאיר את האוסטרי בתפקיד בישיבה שהגיעה לטונים גבוהים. היום, חברת הנהלת ההתאחדות לכדורגל, שמעון מימון התייחס לעתידו של ווילי בראיון ל'חמש באוויר'.

"קיימות מחלוקות בין מספר חברי הנהלה, בראשם שינו זוארץ ומורן מאירי, שתומכים בווילי בכל מחיר", אמר מימון, "יש מספר סיבות לכך והנושא העיקרי הוא שיש לנבחרת משחק בתחילת חודש אוקטובר ומן הסתם לדעתם לעשות שינויים בתקופה כזו יעשה רע לכדורגל לדעתם".

רוטנשטיינר שמרוויח משכורת של למעלה מ-3.2 מיליון שקל בשנה גרר לא מעט ביקורת, בעיקר על העובדה כי הוא לא מעורב מספיק במחלקת הנוער של הנבחרת: "ביום האישור של הארכת החוזה של ווילי במזכירות, אני היחיד שקמתי ואמרתי שההארכה תהיה מותנה בזה שהוא מתעסק עם מחלקות הנוער, התשתיות והקורסים השונים".

על הקיצוץ בשכר של רוטנשטיינר אמר מימון: "ישבתי עם ווילי לשיחה והוא הסכים להוריד עד 33% מהכסף שלו. הוא הסכים להתעסק בעיקר במחלקות הנוער, ובתשתיות. אני חושב שהוא כן רוצה לעשות ולהישאר פה. יכול להיות שהכסף שלנו טעים אז הוא רוצה להישאר, אבל אלה הסיבות שלו. הוא חתום על חוזה וזה לא ייראה טוב אם ההתאחדות תגידע איתו לבית משפט".

"כשהיה צריך להתנגח עם האיש מבחינה אישית, עשיתי כל מה שצריך, גם עם הקורס פרו כשחשבתי שעשו פה יותר מידי קומבינות והתנגדתי", המשיך מימון, "עשו שם דברים לא חוקיים ובניגוד לתקנון. גם אם הוא יישאר אני אמשיך להילחם על זה. אני מוחה בכל נושא שאני חושב שיש בו ניגוד, ויש בו אפליה, ויש בו קיפוח ויש ריקבון. צריך לעשות סדר בהתאחדות, לצערי כל פעם יש את המלחמות הפוליטיות, יש את המרכזי הספורט - שם אתה לא יכול לעשות שום דבר. הכל רקוב מהיסוד, צריך להביא דחפורים ולבנות מחדש".

ומה לגבי האיש על הקווים? "אנדי הרצוג עשה את הסטאז' עלינו וההחלטה לגביהם תתקבל עד סוף החודש. במבחן התוצאה אנחנו באותו מקום שבו היינו לפני 10 שנים".