הבלאגן חוגג: מרכז מכבי במכתב חריף לחסון

יו"ר ההתאחדות נדרש למנות נציגים שנבחרו. יעבור לבימ"ש?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  30.06.20 - 09:42
תחילת כתבה

אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, ישיבת הנהלת ההתאחדות לכדורגל מתקיימת בשעה זו ואמורה להיות סוערת במיוחד. במוקד חברי מרכז מכבי מאשימים את יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, בביטול התחייבות וסיכומים באשר למועמדים מצד מכבי להיכנס למזכירות ההתאחדות.

כעת, מרכז מכבי שלח מכתב לאורן חסון בו דורש לעמוד בהתחייבות שלו: "במכתבך מיום 29/6/20 כתבת כי אין בכוונתך להעמיד לבחירה בישיבה הקבועה את מינוי נציגי קבוצות מכבי שנבחרו על ידי סיעת מכבי. הוספת כי חברי המזכירות ייבחרו על ידי כלל נציגי המזכירות וכי סיעת מכבי אינה רשאית לבחור את נציגיה למזכירות. דברים אלה אינם נכונים. סיעת מכבי זכאית לבחור את נציגיה למזכירות, באופן עצמאי וללא התערבות, לפי שיקול דעתה".

"על ההתאחדות לבחור אפוא את נציגי סיעת מכבי כפי שפורטו במכתבי אליך. ככל שימונו להנהלת ההתאחדות חברים אחרים במקום הנציגים שנבחרו כדין על ידי סיעת מכבי, הדבר יהיה פסול ביותר, מנוגד לטובת ההתאחדות לכדורגל וענף הכדורגל כולו ואנו נראה אותו בחומרה הרבה. מעבר לכך, מובן כי במקרה כזה נמצה את מלוא זכויותינו מבחינה משפטית".

כזכור, חסון מסרב לאשר את מינויו של מורן מאירי לחבר מזכירות, מאחר שהוא מעדיף את אריאל שיימן וברק קנה. מנגד, במרכז מכבי טוענים כי לא ייתכן שיו"ר ההתאחדות יחליט עבורם מי יישב במזכירות.

על פי המסתמן, חסון יכריז היום על שינו זוארץ כממלא מקומו, דבר שבמרכז מכבי יסכימו לקבל. בנוסף, לא מן הנמנע שכדי למנוע עימות, יעדיף יו"ר ההתאחדות לדחות את ההחלטה על מינוי עסקנים למזכירות.

"צריכים להבין שהכדורגל שלנו גם ככה חולה ולא ייתכן שיהיו ריבים פנימיים", אמרו חלק מחברי ההנהלה שמתכוונים לבקש את זכות הדיבור היום בישיבת ההנהלה שתתכנס בשפיים, "ההתנהלות של כולם היא כמו בגן ילדים ולא לטובת הכדורגל".