הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

היסטוריה חוזרת: ווילי רוטנשטיינר ותפקיד המאמן הזמני

סוף ידוע מראש? פעמיים מילא האוסטרי את התפקיד במולדתו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.07.20 - 11:40
תחילת כתבה

אוהדי הנבחרת הופתעו היום (ראשון) לגלות מועמד חדש לאימון הנבחרת: ווילי רוטנשטיינר. עד שהם התרגלו לכך, האוסטרי כבר קיבל את המינוי וכל המועמדים שהוזכרו, מאייל ברקוביץ' דרך יוסי אבוקסיס ועד אברהם גרנט אפילו לא הספיקו להגיע לוועדת האיתור כדי להתראיין.

עם זאת, מי שמכיר את רוטנשטיינר בוודאי לא מופתע מהצעד שלו. לא ברור אם הוא ידע מראש שיכול להיות שהוא ימלא את התפקיד, או נקלע לסיטואציה, אבל האוסטרי מונה למאמן הזמני של מולדתו פעמיים בעודו משמש כמנהל המקצועי של הנבחרות.

זה קרה בפעם הראשונה ב-2005. מאמן הנבחרת האנס קראקל התפטר אחרי הפסד לפולין ו-0:0 מבין מול אזרבייג'אן במסגרת מוקדמות גביע העולם 2006. רוטנשטיינר נכנס לתפקיד לשני משחקים ומינה לצידו את... אנדראס הרצוג. זה הסתיים עם הפסד 1:0 לאנגליה וניצחון 0:2 על צפון אירלנד במשחק האחרון בקמפיין. אוסטריה סיימה במקום השלישי בבית ולא העפילה לגביע העולמי, שלוש שנים לפני שאירחה יורו.

המקרה חזר על עצמו ב-2011. המאמן דאז דידי קונסטנטיני סיים את תפקידו אחרי תבוסה 6:2 לגרמניה ו-0:0 עם טורקיה במוקדמות יורו 2012 ומי נכנס לתפקיד? ניחשתם נכון, רוטנשטיינר. הוא הספיק לנצח 1:4 את אזרבייג'אן ולסיים ב-0:0 עם קזחסטן לפני שחזר לכסא המנהל המקצועי. אוסטריה, כידוע, לא העפילה ליורו 2012.