ערן זהבי הכחיש כי איים, אבל הודה: "הייתי עצבני"

הכוכב שנעצר לאחר שהתעמת עם שוטרים בעקבות מסיבה שערך, נחקר וטען כי זאת לא הפעם הראשונה ולא השנייה בשבועיים האחרונים ששוטרים מגיעים לביתו. "הם מכירים אותי. נאמרו דברים בלהט הרגע", מסר בחקירתו. וגם: במשטרה הדפו את טענות פרקליטו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.09.20 - 20:44

תגיות: ערן זהבי

תחילת כתבה

לא בפעם הראשונה, ולצערנו כנראה גם לא בפעם האחרונה, הספורט הישראלי סיפק כותרות - ולא רק בכלי תקשורת הספורט - בנסיבות שליליות. ערן זהבי, אולי הכוכב הכי גדול של הכדורגל המקומי, נעצר על ידי המשטרה ונלקח באזיקים לחקירה בתחנה. זאת לאחר שהתעמת עם השוטרים שהגיעו לביתו בעקבות דיווחים על "הקמת רעש חריג בשעות מנוחה במסיבה שנערכה בסביון", כך על פי הודעת המשטרה.

זהבי נחקר במשך כ-45 דקות, בחשדות של איומים, הכשלת שוטר, העלבת שוטר והקמת רעש. במהלך החקירה ביקשו זהבי ופרקליטו, עורך הדין עדי כרמלי, שהחוקר יצפה במצלמות הגוף של השוטרים וכן העבירו סרטונים נוספים שצולמו במקום. לטענת השחקן, הוא איבד את קור הרוח מאחר שזו לא הייתה הפעם הראשונה ולא השנייה בשבועיים האחרונים ששוטרים מגיעים לביתו בשל דיווחים על רעש.

במהלך החקירה אמר זהבי בין השאר: "הייתי עצבני. חלק מהדברים אמרתי בלהט הרגע. הם יודעים מי אני, מכירים אותי, ובכל זאת ביקשו ממני תעודת זהות". זהבי נשאל אם איים על השוטרים - והכחיש. כשנשאל אם בכוונה לא מסר את תעודת הזהות שלו - טען כי מדובר בשוטרים שמכירים אותו, והיו אצלו כבר בביתו. בסופן של 45 דקות של חקירה, עלה כי זהבי לא כשל במעשיו והוא שוחרר ללא תנאים מגבילים. אגב, חבריו של זהבי הפיצו סרטונים בהם נראים אותם שוטרים מגיעים כמעט מדי יום לביתו בסביון.

במקביל, במשטרת ישראל הדפו את הטענות מצד פרקליטו של זהבי, עו"ד כרמלי, לפיו אם לא היה מדובר באדם מפורסם - הוא לא היה נעצר. החוקרים קיבלו לידם עדות מפורטת מכל אחד מהשוטרים שזומנו לבית כוכב נבחרת ישראל בסביון ושם, על פי הטענות שלהם, דיבר אליהם זהבי בצורה מזלזלת ופוגעת. "לא זהבי ולא אדם מפורסם אחר יכול לקחת את החוק לידיים. אם לא היה מקלל את השוטרים ומאיים עליהם - הוא לא היה נלקח לחקירה", אמרו הבוקר (שבת) גורמים בכירים במשטרת מסובים.

צפו ברגע המעצר של זהבי>