הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הקרב על היורו: ווילי גיבש הרכב לסקוטלנד

סולומון מתחת לזהבי ודאבור, מי יאייש את ההגנה של הנבחרת?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  06.10.20 - 13:12

הקרב על היורו. שחקני נבחרת ישראל וחברי המשלחת הכוללים את הצוות המקצועי יעברו הבוקר (שלישי) בדיקת קורונה לפני המשחק מחרתיים נגד סקוטלנד בגלאזגו. הקשר מנור סולומון הורשה לצאת מאוקראינה אחרי שהציג בדיקה שלילית והגיע למלון אחרי חצות.

בנבחרת מקווים כי גם בבדיקה היום הוא יימצא שלילי מאחר והיו כבר מקרים שהנגיף התגלה בדם רק לאחר 24 שעות מזמן ההדבקה. כמו כן, העובדה ששחקני שחטאר דונייצק נדבקו מדאיגה את ראשי הנבחרת.

מבחינה מקצועית, רוטנשטיינר כבר גיבש את ההרכב לסקוטלנד: אייל גולסה, שרן ייני וסאן מנחם יחליפו את דור פרץ, טאלב טוואטחה וניר ביטון, לצידו של ביברס נאתכו. סולומון יפתח מתחת לערן זהבי ומואנס דאבור.

בנוסף, מקומם של אלי דסה, חאתם עבד אלחמיד ואיתן טיבי מובטח בהגנה, כאשר סאן מנחם ושרן ייני תורגלו אתמול לצידם. המאמן האוסטרי מאמין שבשל שיתוף הפעולה של טיבי עם ייני במכבי ת"א, האחרון עדיף על פני ג'ואל אבו חנא, אוראל דגני או לואי טאהא, אבל ההחלטה הסופית תתקבל באימון הערב.

מלבד זאת, ניר ביטון אמנם ניסה להתאמן אתמול אבל גם בנבחרת מעידים שיהיה קשה להכשירו למשחק הקרוב. אם הקשר יהיה כשיר אז זה יקרה אולי במשחק הבא נגד צ'כיה או לאחר מכן מול סלובקיה.

כמו כן, לפני האימון רוטנשטיינר ערך אסיפה, ארוכה כהרגלו, עם לא מעט הוראות טקטיות בווידאו והזהיר ממצבים נייחים. הוא גם דרש אחריות בהגנה ולא ידע לומר לשחקנים אם היריבה תשחק עם ארבעה שחקני הגנה או שלושה בלמים כמו במפגש הקודם.

"המצב במדינה כל כך רע, שאנחנו מחויבים לגרום לעם לחייך", אמרו השחקנים שבין האימונים גם דיברו ביניהם על פוליטיקה. חלק מהשחקנים בצד הימני של המפה הפוליטית וחלקם בצד השני, שחושב שראוי להמשיך ולהפגין. "ניצחון ישכיח מעט מקשיי היום יום שלנו וייתן לכולנו תקווה שאפשר לשחזר את ההיסטוריה ולשמוח כולם יחד, ימנים ושמאלנים, דתיים וחילונים, יהודים וערבים".