"זו תקופה נוראית, אנחנו רוצים לעשות טוב למדינה"

רוטנשטיינר דיבר לקראת המפגש הגורלי של נבחרת ישראל מול סקוטלנד. נאתכו התייחס לסגל: "המצב עם הקורונה פוגע, אבל זה לא תירוץ. מי שפה יצטרך לעשות את העבודה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.10.20 - 20:49
תחילת כתבה

זה מגיע. נבחרת ישראל תתמודד מחר (חמישי, 21:45) מול סקוטלנד בחצי גמר הפלייאוף לעלייה ליורו, ומרגישים כבר את המתח באוויר. החבורה של ווילי רוטנשטיינר נמצאת במרחק של שני משחקים מטורניר גדול, וכולנו מחכים לראות האם הם ישלימו את המשימה הראשונה בהאמפדן פארק. המאמן הלאומי קיים הערב מסיבת עיתונאים בה הוא דיבר על ההכנות, הבעיות בסגל והצרות של היריבה לנוכח גל ההידבקויות בקורונה.

"הגישה שלי היא לא להתרכז במי שאין לי, אלא בנבחרת שיש לנו כרגע", אמר האוסטרי. "אנחנו לא יכולים לשנות את הסיטואציה עם הקורונה. אנחנו רוצים לעשות משהו עבור המדינה. כל השחקנים עם המון מוטיבציה. רוצים לעשות משהו היסטורי. זה לא רק השחקנים, כל הצוות. אנחנו יחידה אחת".

המאמן התייחס לחוסרים שלו בסגל: "אלה זמנים נוראיים. אני מקווה שנצליח להביס את הקורונה כמה שיותר מהר. הקורונה פוגעת בכל הקבוצות והנבחרות. לפעמים שחקנים מחליפים ממלאים מקום והם פתאום יותר טובים. אנחנו צריכים להגיע עם הרבה ריכוז ולכבד את היריבה הסקוטית. הם מעלינו בדירוג של פיפ"א. זו אומת כדורגל ויש לה שחקנים טובים וגם מחליפים טובים".

"הפסדנו פה פעם אחת ויצאנו פעם אחת תיקו. המטרה שלנו ברורה, ונעשה את המקסימום שלנו וניתן את הכל מחר. שני השחקנים הצטרפו אלינו במשחקים האחרונים שלנו ואני מרוצה משניהם. אבו חנא התפתח טוב מאוד, הוא משחק 90 דקות כל משחק. סאן מנחם משחק גם כן והשתפר במשחק שלו בחיפה, במשחק שלהם בטוטנהאם הוא אישית שיחק לפרקים טוב", סיכם רוטנשטיינר.

גם קפטן הנבחרת ביברס נאתכו דיבר במסיבת עיתונאים לקראת ההתמודדות: "זה אחד המשחקים הכי חשובים אם לא הכי חשוב בשנים האחרונות עבור נבחרת ישראל. אנחנו מודעים לזה, התכוננו לזה. יש כמובן את כל עניין הקורונה, זו עובדה, זה פוגע בשתי הנבחרות. זה פוגע בהכנה, אבל זה משהו עובדתי שצריך להתמודד איתו. אין מה לעשות, זה לא תירוץ שצריך להשתמש בו".

כשנשאל לגבי החיסרון של דור פרץ ועל שיתוף הפעולה עם אייל גולסה, ענה: "זאת אחת העובדות שאין מה לעשות לגביהן. דור פרץ לא יהיה פה, הלוואי וזה לא היה קורה. מדובר בשחקנים חשובים, קודם כל שיהיו בריאים זה הכי חשוב. מי שפה יצטרך לעשות את העבודה, אם זה אייל או מישהו אחר... להיכנס ולתת את העבודה שלו. את אייל באופן אישי אני מאד אוהב, אני מכיר אותו הרבה שנים, שיחקנו ביחד. הלוואי שזה יהיה סיפור יפה שאחד שבא לפה אחרי הרבה זמן יעלה אותנו לשלב הבא".

בהמשך נאתכו סיכם: "יש להם יתרון שמשחקים פה למרות שאין קהל. המצב הפעם באמת קצת שונה בגלל מה שאמרנו, ששחקנים חסרים בשתי הנבחרות. המשחק יהיה עם לחץ אחר, אז אי אפשר להשוות את זה למשחקים אחרים".