בגרון חנוק: צפו בזהבי נואם בחדר ההלבשה של הנבחרת

מדהים, בלתי נשכח או כל סופרלטיב שתרצו - הכוכב דירבן את השחקנים לפני הקרב הגורלי בסקוטלנד: "אני לא מסיים את הקריירה בלי טורניר גדול. אלה רגעים שלא חוזרים, תנו הכל"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.10.20 - 20:00
תחילת כתבה

במשך שנים על גבי שנים על גבי שנים - ערן זהבי עלה כמעט תמיד לכותרות בזכות עוד שער מופלא, עוד שיא ששבר, עוד פסגה שכבש. אמש (חמישי) בהאמפדן פארק, "שיחק" הכוכב תפקיד לא מוכר: את זה של הגיבור הטראגי. זהבי, האיש שלו אולי המניות הרבות ביותר בעצם הגעתה של הנבחרת לחצי גמר פלייאוף היורו בסקוטלנד, היה ליחיד להחמיץ פנדל בדו-קרב מהנקודה הלבנה - והפספוס הזה עלה ביוקר רב.

רגע אחרי, לאחר שפירסמנו כבר בבוקר על הנאום שלו לשחקנים בחדר ההלבשה, ההתאחדות לכדורגל הפיצה סרטון מדהים של זהבי מדרבן את השחקנים בחדר ההלבשה כמו שרק מנהיג אמיתי יודע לעשות. 

"אתם יודעים שאני בדרך כלל לא מדבר", אמר זהבי לחבריו בגרון חנוק. "לפני המשחק אני תמיד בשלי, אני תמיד בפוקוס ונותן לכל אחד להתרכז בשלו. היום אני רוצה להגיד לכם שאני גאה בנבחרת הזאת, אני גאה לשחק איתכם, גאה בכל רגע על המגרש. זה רגעים שלא חוזרים, אנחנו ניתן הכל היום, אלה רגעים של קריירה. אני לא מסיים את הקריירה בלי לעלות לטורניר גדול. כל אחד לתת הכל על המגרש, אני מאמין בכל אחד ואחד שעולה על המגרש".

"מרציאנו, שרן, טיבי, עשינו ליגת אלופות - אני מאמין בכם. ניר, חאתם, מרציאנו, אתם משחקים בליגה הסקוטית, אתם כל יום מפרקים את השחקנים האלה. ביברס, תסתכל עלי, אתה יודע שזו ההזדמנות האחרונה שלנו, יש לנו הזדמנות אחת, אתה יודע את זה - אנחנו מנהיגים את כולם. מנור, לא יהיו לך הרבה הזדמנויות בקריירה, אתם צריך להראות שיש על מי לסמוך. אני סומך על כולם ואוהב אתכם, ואנחנו היום לא חוזרים לחדר ההלבשה בלי שהסתכלנו אחד על השני בעיניים ונתנו הכל".  

הנאום, כידוע, לא צלח וזהבי, כמו זהבי, התייחס לרגעים הקשים בכנות רבה בסיום המשחק: "לרוע מזלי, אני החמצתי את הפנדל. זה רגע מאוד מאוד כואב, מאוד קשה. אני מבין שזו הייתה אחת ההזדמנויות האחרונות שלי. הרגע הזה יגרום לי להישאר בנבחרת לפחות עוד שנתיים או שלוש ולנסות להחזיר את מה שבמו רגליי איפשהו לקחתי".

"גם אחרי שהחמצתי, אני יכול להגיד בביטחון שאבעט שוב", הבהיר כוכב הנבחרת והוסיף: "הדבר שהכי כואב לי - זה שאיכזבתי את אלה שכל כך סמכו עליי. לאורך השנים, לאורך הקמפיינים, אני הייתי האיש שזה מובן מאליו שהכדור שלו נכנס. לפעמים יש גם סוף טראגי, אבל אני לא מסכם. מרגעים כאלה צריכים להתחזק, להיבנות, לא להפסיק לנסות".

זהבי, מבחינתו, הבין שזה נגמר באותו רגע שבו הוא-הוא החמיץ מהנקודה: "ידעתי שזה נגמר כשהחמצתי. הייתה לי תחושה כזאת, שזה הסוף שנקבע לנו". הכוכב חשף בהמשך כי התקשה מאוד לעכל את האירוע, והודה לחבריו על התמיכה: "ירדתי לחדר ההלבשה ולקחתי את זה מאוד, מאוד קשה. אני בדרך כלל לא בוכה, אבל התפרקתי כי הרגשתי שפספסתי הזדמנות גדולה. הרגשתי שבמו רגליי בעטתי אותנו החוצה. נעלתי את עצמי בשירותים והתחלתי לבכות. התמיכה של כולם הייתה מרגשת".

זהבי סיפר בהתרגשות על נאום שנשא בפני השחקנים לקראת המשחק: "אני לא נוהג לדבר יותר מדי בחדר הלבשה, אבל הרגשתי שזה יכול לתת בוסט לשחקנים. זה היה רגע מרגש בשבילי. מי שרואה את המשחקים - אני מאמין שהוא גאה בנו. לעלות ליורו זה איפשהו בגדר נס כי אנחנו עדיין לא שם, אבל אנחנו בדרך לשם. אנחנו בדרך נכונה. אני גאה להיות חלק מהתהליך הזה. הנאום לא היה סתם וקלישאתי - אני גאה בנבחרת הזאת, גאה לשחק עם השחקנים האלה. ראיתי אנשים עם דמעות בעיניים אחרי הנאום שלי".

"היה ערב מאוד קשה מנטלית, מאוד מאכזב, אבל אם היינו בנויים רק מהצלחות וכל הזמן בטופ ושיאים וכו' - אני לא חושב שספורטאים גדולים נמדדים רק בשיאים והצלחות. נצטרך להרים את עצמנו. אני מתכוון להרים את עצמי, ואני בטוח שאצליח להרים גם את החבר'ה", סיכם חלוצה של פ.ס.וו. איינדהובן.

View this post on Instagram

בוקר טוב לכולם בוקר חדש אחרי ערב מאוד מאכזב מבחינתי , מבחינת כולנו. נכון וזה ברור שהתוצאה הסופית זה הדבר שאנחנו כספורטאים נמדדים בו .דרך התוצאה אנחנו מקבלים בדרך כלל שבחים או ביקורות ולשמחתי הרבה רגעים של שבחים הרבה רגעים שמחים היו לי לאורך הקריירה . אין ספק שאתמול היו אחד הרגעים המאכזבים שלי כספורטאי . ברגעים כאלה אנחנו נמדדים כספורטאים ברגעים שקשה מה אנחנו עושים הלאה . אחרי נצחונות תמיד אמרתי שאני גאה בנבחרת הזו ,בשחקנים שנותנים הכל ,אתמול ברגע קשה מאוד שלי הבנתי כמה אני גאה בחברים שלי ובכל הצוות שעוטף את הנבחרת , הם כאבו את ההחמצה שלי אפילו יותר ממני חיבקו אותי ובכו איתי ביחד וגרמו לי להבין את ההערכה שלהם אליי כספורטאי שבא ונותן הכל כל אימון וכל דקה איתם ולא כמישהו שרק מבקיע שערים עבור הנבחרת .אני רוצה להגיד תודה לכולם על התמיכה להגיד תודה לאלוהים גם ברגעים כאלה אסור לשכוח להגיד תודה על הכל ,ולכם אני יכול רק להגיד שזה גרם לי רק לרצות את זה יותר אז סידרתי לעצמי עוד אתגר ותצטרכו לסבול אותי עוד קצת עד שנשיג את המטרה 😁 אוהב את כולם , בריאות איתנה בימים אלה ושבת שלום לכולם

A post shared by Eran Zahavi (@eranzahavi) on