ערן זהבי: ההשפעה של הכוכב על נבחרת ישראל

היכולת על הדשא לצד ההתנהגות מול המצלמות, הנזיפות לצד הרגש. 3 מומחים ניסו לפצח את חידת זהבי בנבחרת: "צריך להוציא פוליטיקאים ולהביא אנשים לא נעימים כמוהו". צפו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.10.20 - 12:55
תחילת כתבה

ערן זהבי הוא הכוכב הכי גדול כיום של נבחרת ישראל, לטוב ולרע. על המשפט הזה אין לאף אחד במדינה ספק, אבל רבים גם זוכרים את כל האירועים השנויים במחלוקת סביב השחקן, אלה שקרו על הדשא (דוגמת זריקת סרט הקפטן) וכמובן אלה שקרו מחוץ למסגרת של המשחקים. אחרי ההפסדים לסקוטלנד וצ'כיה, בהם זהבי היה שוב בכותרות לא מעט, לקחנו שלושה מומחים בתחומים שונים על מנת לנסות לנתח את ההשפעה של הכוכב על הנבחרת.

אביב בושינסקי, יו"ר מכבי תל אביב לשעבר, הגיב לדבריו של זהבי במסיבת העיתונאים אחרי צ'כיה בה הוא אמר כי הוא לא מבין ממה האכזבה, וכי אם הנבחרת תעלה לטורניר גדול זו תהיה הפתעה: "אני די נדהם ממה שאומר ערן זהבי, ואני מעריץ גדול שלו. גם השחקנים וגם זהבי שותפים למיצג שווא הזה. צריך לקחת אותו כמו שהוא, יש לא מעט שחקנים בולטים בעולם שהגיעו להישגים גדולים ולא היו מלכות היופי מחוץ למגרש. הוא דמות דומיננטית, משפיעה על השחקנים. שלא לדבר על ההישגים שלו והשערים שהבקיע לנבחרת".

רונן צור, יועץ ניהול משברים, השתמש בביקורת מעט יותר חריפה: "עלה לו קצת השתן לראש. הוא צריך להבין שאנשים כמוהו הם מודל לחיקוי. היה נכון שהוא יתכנס קצת לתוך עצמו ויבין את המעמד ואת הדרך שבה רואים אותו בעיני הציבור. שלא ינזוף בנו, שלא ינזוף בשוטרים ולא בשכנים. שיקבל קצת פרופורציות. בכלל כשראיתי את משחק הנבחרת האחרון זה הזכיר קצת את ניהול הקורונה - אין תכנית ואין מי שמוביל, ואחרי זה מקבלים נזיפות".

הדר גולדמן, פרסומאי, דווקא סיפק מסקנות חיוביות לגבי זהבי: "בנאום הוא היה עם דמעות, צריכים לקחת דוגמא ממנו. זה נגע ללב. אם היו שלושה ערן זהבי בנבחרת כבר היינו בטורניר גדול מזמן. צריך להוציא את הפוליטיקאים הנעימים ולהביא קצת אנשים לא נעימים כמו ערן זהבי. קצת לנגוס ביריב, זה מה שצריך".