זהבי ודאבור לא ייענשו. ייני צפוי לסיים דרכו בנבחרת

בהתאחדות מתכוונים לעבור לסדר היום על העימות בין שני החלוצים. המגן/בלם, כמו גם שחקנים נוספים, לא ימשיך לקמפיין הבא כחלק מהצערת הסגל. אפשרות: אבוקסיס יחליף את רוטנשטיינר, אבל האוסטרי יישאר המנהל הטכני ויהיה אמון רק על הנבחרות הצעירות

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.10.20 - 06:00
תחילת כתבה

אחרי ההדחה מול סקוטלנד בגלאזגו וההפסד לצ'כיה בארץ, נבחרת ישראל תנחת הבוקר (חמישי) בנתב"ג אחרי ניצחון חוץ בסלובקיה, שהגיע בזכות הצגה יוצאת דופן של ערן זהבי. הכוכב כבש שלושער מדהים והוכיח בפעם המי יודע כמה שבלעדיו, נבחרת ישראל כנראה הייתה יורדת מדרג B בליגת האומות.

בנבחרת החמיאו לשחקנים כשווילי רוטנשטיינר, שרשם ניצחון ראשון כמאמן הלאומי, חילק שבחים בחדר ההלבשה. התקרית המילולית החריפה בין זהבי למואנס דאבור נפתרה מהר מאוד ובהתאחדות מתכוונים לעבור על זה לסדר היום ולא להעניש את השניים. "הם היו פשוט מצוינים", אמרו במשלחת על השניים.

רוטנשטיינר, שישב בימים האחרונים עם יו"ר ההתאחדות אורן חסון וראש המשלחת ברק קנה, מעוניין להישאר על הקווים, אבל נדמה כי בהתאחדות ובוועדת האיתור סבורים כי מאמן מנוסה יותר היה יכול להוביל את ישראל לניצחון בהאמפדן פארק ולרמת מוכנות טקטית טובה יותר בקמפיין ליגת האומות. "צריך מאמן מנוסה", אמרו במשלחת. אגב, חסון ירד לחדר ההלבשה עם שריקת הסיום ואמר לשחקנים: "גאה בכם על הלחימה והדרך".

כפי שפורסם בערוץ הספורט, יוסי אבוקסיס הוא המועמד המוביל ומאמן הפועל באר שבע, שלא מתכוון להתייחס לנושא, לא ימהר לחתום על חוזה חדש בבירת הנגב. בכל מקרה, החוזה הבא של המאמן הלאומי יהיה לארבע שנים. מנהל טכני ימונה, אבל תפקידו יוחרג מהבוגרים והוא יתעסק אך ורק בנבחרות הצעירות. כמו כן, לא פוסלים בהתאחדות שרוטנשטיינר יישאר בתפקיד המנהל הטכני.

כמו כן, בסיום הקמפיין יקבלו כמה שחקנים הודעה על סיום דרכם. שרן ייני לא יישאר בנבחרת, שתעבור הצערה הדרגתית כשגם מעמדם של ביברס נאתכו ואיתן טיבי ככל הנראה כבר לא יהיה כפי שהיה.