בנה ביתך: ישראל מחכה ליריבות במוקדמות מונדיאל

נבחרת ישראל תוגרל בשני למוקדמות מונדיאל 2022 בקטאר מדרג 4. איזה בית יהיה הכי נוח, מה יהיה בית מוות ואיך יגיעו הכוכבים לארץ הקודש? זמן למלא שוב את בלון התקווה

אבישי סלע
אבישי סלע  05.12.20 - 11:31
תחילת כתבה

כמאמר השיר, עוד מעט שוב נצאה אל הדרך. הדרך למונדיאל 2022. ביום שני הקרוב תתקיים ההגרלה, יישלפו הפתקים ומיד יכוילו מחדש הציפיות לקראת "הקמפיין" - שייחל במרץ וייגמר בנובמבר 2021 (עם קצת מזל, אולי גם יתארך לכיוון מרץ 2022). לקראת הגרלת הבתים, ניסינו בכל זאת לבדוק - אם אי אפשר באמת לנצח, איך אפשר בכל זאת ליהנות. ישראל מגיעה למוקדמות האלה כשהיא בדרג הרביעי, מה שאומר שלפחות שלוש נבחרות בבית תהיינה טובות ממנה, כשרק אחת עולה אוטומטית והשנייה הולכת לפלייאוף מפותל עם המנצחות מליגת האומות (שזה עתה הסתיימה). הסיכויים להעפלה לא גדולים, ובכל זאת - יש תחרות, וזה הזמן לבחון את האפשרויות שמהן נוכל להרוויח.

הבית ה"סביר" (או: "השד לא נורא")
דנמרק
רומניה
סקוטלנד
ישראל
קזחסטן
גיברלטר

כמובן שלישראל אין יריבות נוחות, ובכל זאת - ניסינו להרכיב את הבית הנוח ביותר האפשרי. בדרג הראשון ניקח את דנמרק - שכבר נתנה לנו בראש, אבל פחות איכותית מבלגיה, צרפת, ספרד או איטליה; מהדרג השני באה רומניה, שאת קמפיין ליגת האומות האחרון סיימה עם שני ניצחונות בלבד ולא מחזיקה בסגל משופע מדי בכוכבים; מהדרג השלישי בחרנו את סקוטלנד, שאותה פגשנו ולה נתנו פייט לא רע בשלושת המפגשים בסתיו האחרון. יחד עם קזחסטן וגיברלטר ה(יחסית, יחסית) חלשות, יש כאן הגרלה שאולי לא תביא לך מונדיאל - אבל אולי תאפשר לשפר עמדות לקראת הגרלת מוקדמות היורו. או להשיג כמה נצחונות. או לעבור את החצי מדי פעם.

"בית המוות" (או: "בואו פשוט לא נעלה")
ספרד
פולין
רוסיה
ישראל
ארמניה
מלטה

מתחילים בדרג הראשון עם ספרד, שלא צריך להכביר עליה מילים ושאם נכבוש מולה זה יהיה טוב; נעבור בפולין, שלא התקשתה לנצח אותנו די בקלות במוקדמות היורו ועם רוברט לבנדובסקי בחוד; אחר כך באה רוסיה שאולי לא נראית לכם מרשימה עכשיו, אבל חכו חכו כשהיא תחגוג לכם על הראש בסמי עופר. בית הסיוטים, שממנו - במקרה הטוב - אפשר לצאת עם הנקודות מארמניה וממלטה. וגם שם, לכו תדעו.

הבית המשעמם (או: "תעיר אותי כשזה נגמר")
קרואטיה
אוקראינה
פינלנד
ישראל
אסטוניה
גיברלטר

זה לא שבבית הזה יהיה בהכרח כדורגל רע, זה בעיקר בית עם סקס אפיל של דיקט. קרואטיה חיה על אדי הדלק של נבחרת "תור הזהב", אבל היא מאז הרבה פחות טובה או מעניינת; הדבר הכי מעניין בביקור בקייב יהיה ההסתחבקות עם החבר מנור סולומון; ובדרג השלישי באה פינלנד..... טוב, אני מתקשה להחזיק את עצמי ער, הבית הבא!

בית הכוכבים (או: "המירוץ להחלפת החולצה")
פורטוגל
שבדיה
נורבגיה
ישראל
ארמניה
ליכטנשטיין

כי אם בכל מקרה נפסיד, לפחות שיהיו לנו נכסים עתידיים למכירה הפומבית שיום אחד תבוא: לרשותכם מילון קצר - פורטוגל עם כריסטיאנו רונאלדו ("Cristiano, posso trocar de camisa?"); שבדיה שאולי תגיע עם זלאטן איברהימוביץ' ("Zlatan, kan jag byta skjorta?") וכמובן נורבגיה עם ארלינג הולאנד (שאצלו הסיכוי לקבל את החולצה לא יהיה גבוה, כי הוא יהיה עסוק בלמכור אותה לריאל מדריד תמורת 50% מהכרטיס). זה הבית הכי נוצץ, שנותן לך תקווה שגם יהיה קהל עד אז - כדי שנוכל לראות את הסטארים האלה בגודל טבעי.

בית הדה ז'ה וו (או: "לא היינו פה כבר?")
ספרד
אוסטריה
סקוטלנד
ישראל
קפריסין
סאן מרינו

ברוכים הבאים לבית ששייך ל-5GOLD: ספרד שעשתה סיוטים לרפי כהן, אוסטריה שקיבלה כאן בראש מברקוביץ' וזהבי, סקוטלנד שמכירה אותנו יותר טוב מאשר את חמת החלילים, קפריסין הארורה (לא שכחנו ולא סלחנו, סיניסה גוגיץ') וסאן מרינו שמבחינתה בנבחרת ישראל עדיין משחק נג'ואן גרייב. מה נשאר לנו חוץ מזכרונות?

בית התיירות (או: "שייפתחו כבר השמיים")
אנגליה
טורקיה
יוון
ישראל
קפריסין
מלטה

אוהדי נבחרת ישראל בדרך כלל לא נוהגים לנסוע למשחקי חוץ, אבל אם הם יחליטו להתחיל - אלה האופציות הטובות ביותר: מלונדון התעשייתית (אפשר להספיק ולראות את "בוק אוף מורמון"), איסטנבול מלאת הטעמים, אתונה או פיראוס המוכרות היטב, קפריסין שהפכה ליעד תיירותי לא רע עבור שחקנים ישראליים (תשאלו את אצילי, מיכה ובן שהר) ומלטה בעלת הנופים הקסומים. בהנחה שהקורונה תתנדף מאיתנו, יש כאן אחלה מסע סביב אירופה - מסע שאותו גם השחקנים יוכלו לנצל היטב כדי לאסוף חוויות. על הדשא גם ככה, ככל הנראה, לא יהיה משהו ראוי לציון.

הרכיבו בית משלכם >>