האיש שטיפח את קיין ימונה למנהל הטכני של הנבחרת?

חשיפה: בהתאחדות פנו לריצ'ארד אלן, שהיה בעברו אחראי לגיוס שחקנים לאקדמיה של טוטנהאם וגם עבר בקווינס פארק ריינג'רס. כיום הוא משמש כיועץ להתאחדות הפינית

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  23.02.21 - 09:36

תגיות: נבחרת ישראל

תחילת כתבה

בהתאחדות לכדורגל העלו הילוך בכל מה שקשור במציאת מנהל טכני לנבחרות הצעירות של ישראל, ונראה שהם בדרך למצוא דמות מסקרנת במיוחד. לערוץ הספורט נודע שאחד המועמדים המובילים לתפקיד הוא ריצ'ארד אלן שבין היתר היה אחד האחראים לטפח את כוכב נבחרת אנגליה וטוטנהאם הארי קיין.

אלן מזוהה באנגליה כאחד מאנשי המקצוע הבכירים בכל הנוגע לזיהוי כישרונות. התפקיד המשמעותי הראשון שלו היה אחראי גיוס שחקנים לאקדמיה של טוטנהאם, בשורותיה עבד עד 2012 ותחת ידיו עבר, בין השאר, קיין.

לאחר התפקיד בטוטנהאם שימש אלן כראש האקדמיה בקווינס פארק ריינג'רס, ראש המחלקה לזיהוי כישרונות בהתאחדות הכדורגל האנגלית וראש מערך בהכשרת מאמנים. ב-2018 מונה למנהל המקצועי של אוניברסיטת לאונבורו ובמקביל משמש כחבר מועצה בהתאחדות לכדורגל האנגלית המייצג את המוסדות להשכלה גבוהה.

בימים אלו משמש אלן כיועץ להתאחדות בכדורגל בפינלנד ובהתאחדות אף פנו לקבל המלצה מההתאחדות המקבילה איתה הם נמצאים בקשרים ידידותיים. בהתאחדות אישרו את מועמדותו ויו"ר ההתאחדות, אורן חסון אף כבר שוחח איתו. במידה שיחתום הוא יעשה רילוקיישן לישראל ותחתיו יעבוד מאמן ישראל צעיר שישמש כעוזרו.