הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חוס מועמד להתמנות למנהל הטכני של הנבחרות

פרסום ראשון: ההולנדי יתמודד עם ריצ'רד אלן. מי המליץ?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.03.21 - 19:26
תחילת כתבה

פרסום ראשון. בנוסף לריצ'רד אלן שרואיין לתפקיד המנהל הטכני של נבחרות ישראל, בימים האחרונים רואיין לתפקיד גם יילה חוס ההולנדי. בתקופה בה עופר עיני שימש כיו"ר ההתאחדות לכדורגל, הגיע חוס להרצות בישראל וכבר אז הותיר רושם מצוין.

חוס בן ה-51, אימן את נבחרת אסטוניה לפני למעלה מעשור ובשנים האחרונות זכה להצלחות כמנהל טכני בנבחרות הולנד הצעירות. חוס נמצא בקדנציה השנייה שלו בהתאחדות לכדורגל, לאחר שהגיע ב-2013 והחליף את מוחמד אלאך, המנהל המקצועי של מכבי חיפה לשעבר. חוס הידינק היה זה שהמליץ לראשי ההתאחדות ההולנדית לבחור בו והיה גם זה איתו שוחחו גורמים בכירים בהתאחדות הישראלית. בזמנו, חוס היה מועמד מוביל להגיע במקומו של רוטנשטיינר, אבל ההתחייבות לאוטרכט מנעה את הגעתו - וכעת נוצרה אפשרות להנחיתו שוב.

הנבחרות של עד גיל 17 ו-19 תחתיו הגיעו בכל שנה לאליפויות אירופה. ב-2016 הגיעה נבחרת הולנד עד גיל 17 לחצי גמר היורו וב-2017 לרבע הגמר. הנבחרת עד גיל 19 תחתיו הגיעה ב-2017 לחצי הגמר, בעוד שנה ושנתיים קודם לכן נשרה בשלב הבתים. חוס שימש גם כמנהל טכני בפ.ס.וו אינדהובן, אנז'י מחצ'קלה ובצסק"א מוסקבה. כיום עובד חוס באופ"א ומעביר הרצאות ובעל תפקיד מרכזי באוטרכט. בין היתר הירצה בקורס הפרו בישראל.