הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ווילי: "רפאלוב? לא רציתי שיישב על הספסל"

מאמן הנבחרת על הסגל: "השוערים? זו הייתה בחירה קשה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  18.03.21 - 13:00
תחילת כתבה

סגל הנבחרת למשחקים הקרובים במוקדמות המונדיאל מול דנמרק, סקוטלנד ומולדובה פורסם היום (חמישי), עם לא מעט שינויים מעניינים מאז חלון הנבחרות הקודם. שחקנים כמו ליאל עבדה, מוחמד כנעאן ואור בלוריאן זומנו, בעוד ליאור רפאלוב, דיא סבע ועומר אצילי נותרו בחוץ. המאמן ווילי רוטנשטיינר דיבר במסיבת עיתונאים והסביר את הבחירות שלו.

"אחד הדברים הכי חשובים לנו זה התדמית", אמר האוסטרי. "אנחנו רוצים גם לעלות בדירוג של פיפ"א, זו המטרה שלנו. לא מדברים על איזה מקום נסיים בבית המוקדמות. אנחנו מסתכלים ממשחק למשחק, רוצים לנצח את המשחק מול דנמרק בבלומפילד. אנחנו התפתחנו ועשינו עבודה טובה בליגת האומות, אנחנו בדרך הנכונה".

על הסגל החדש הוא הוסיף: "על השחקנים לנצל את הבמה שהם מקבלים בנבחרת. הגישה והעבודה היא זו שתשמור עליהם פה. נחמד להיות פעם אחת בנבחרת ואז לעזוב, אבל זו הזדמנות נהדרת בשבילם. הבאנו שלושה שחקני עתיד, שחקנים מוכשרים מאוד. אם הם יבינו מה אנחנו עושים פה, הם יכולים ללמוד הרבה".

"זימון השוערים? זו הייתה בחירה קשה. אני מכבד את אריאל הרוש, אבל ההחלטה הייתה שבגלל שהוא לא משחק זמן רב, אז הוא לא זומן. אנחנו תמיד מסתכלים עליו ועל יואב ג'ראפי. עבדה וכנעאן? זה כבוד גדול בשבילם, אבל גם אחריות גדולה. הדרך שלי ושלנו זה לשלב את הצעירים עם המנוסים".

כשנשאל לגבי אי זימונם של דור מיכה ועומר אצילי, ענה: "שוחחנו על שניהם בצוות, אנחנו מתרכזים רק בכושר של השחקנים. שניהם נהיים טובים יותר ויותר על המגרש, זו הייתה החלטה מקצועית נטו. רפאלוב? הוא שחקן מדהים, אני מעריך את היכולת שלו, ראיתי משחקים שלו בבלגיה ובליגה האירופית. אני אחראי על האיזון בנבחרת. יש כאן שחקנים שהם כוכבי ענק כמו ערן זהבי ומואנס דאבור, אבל לזמן שחקן כל כך מכובד כמוהו שיישב על הספסל, זה לא לעניין. אם היו שחקנים וותיקים כאלה שנפצעים, אז אני הייתי פונה ישר אליו. דיברתי אליו, אין לי עוד מה להוסיף כדי להסביר את זה".

על סאגת הדרבי הקרוב ביום שבת, הוא אמר: "אני מעולם לא דיברתי על נושא המופע, במיוחד לא נגד מישהו כמו זמר כל כך נחמד. עדיף שהמשחק יהיה בשבת, הכוונה שלי והפוקוס שלי הוא רק לטובת הנבחרת".

גם שני העוזרים החדשים של רוטנשטיינר נכחו במסע"ת ודיברו. רופרט מרקו אמר: "אני הייתי כבר בישראל מספר ימים, פגשתי הרבה אנשים מההתאחדות. זה כבוד גדול שמתאפשר לי לעבוד פה עם אנשי צוות מצוינים ושחקנים מעולים". מרקו בלבול נוסיף: "זכות מאוד גדולה להיות בנבחרת ישראל, רואה בזה כשליחות. זה חלק מההתפתחות שלי, בטלפון עם ווילי ישר אמרתי כן. היו לי שעות של שיחות איתו על איך לקדם את הכדורגל, איך לשפר את השחקנים והנבחרות. מקווה שנצליח בקמפיין ושמח לחזור לטופ של הכדורגל הישראלי".