הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הייתי מאמן טיפש אם הייתי מבקר את זהבי"

רוטנשטיינר אחרי התיקו של ישראל. אלחמיד בספק למולדובה

מוטי פשכצקי ותומר לוי  29.03.21 - 00:45
תחילת כתבה

נבחרת ישראל הרגישה שהיא יכולה לנצח, אבל זה הסתיים פעם נוספת בצורה מאכזבת. הכחולים-לבנים רשמו 1:1 הערב (ראשון) מול סקוטלנד בבית, במסגרת מוקדמות מונדיאל 2022, וסיימה ערב בתחושות לא נעימות במיוחד אחרי שהמשחק רוב הזמן היה בידיים שלה. ערן זהבי, הכוכב הגדול של הנבחרת, ספג לא מעט ביקורת ברשתות החברתיות, ועל כך נשאל המאמן ווילי רוטנשטיינר במסיבת העיתונאים בסיום:

"המחצית הראשונה שלנו הייתה טובה מאוד, ברמות האלה אנחנו חייבים לסיים את המשחק. אמרתי את זה במחצית, האינטנסיביות הייתה גבוהה וזה ברור לי שאי אפשר לשמור עליה 90 דקות". לאחר מכן המאמן התייחס לזהבי: "בשבילי ערן תמיד מסוכן ויכול להבקיע, אז להוציא אותו ולהכניס שחקן צעיר במשחק כזה... החלטתי לתת לזהבי להישאר. לדעתי זו הופעה טובה שלנו".

כשנשאל אם זהבי שיחק אנוכי, ענה: "זה תמיד אותו דבר, מנתחים ומדברים על זה עם השחקנים ומנסים לשפר את זה. הייתי מאמן מאוד טיפש אם הייתי מדבר על פרסונה כמו זהבי ומבקר אותו. חשוב לזכור מול מי שיחקנו, מקטומיניי ממנצ'סטר יונייטד למשל. יש לנו שחקנים טובים. עם היצירתיות שהייתה לנו בחצי הראשון המשחק היה צריך להיות מוכרע".

על העתיד של דור פרץ הוא הוסיף: "לפעמים הוא שואל אותי ואני מייעץ לו ואומר את דעתי, אבל זו החלטה שלו. אני חושב שהרבה קבוצות היו מתגאות והרבה סקאוטים היו נהנים מההופעה שלו היום. נאתכו? אם התקשורת מבקרת אותך מאוד אישי, אני חושב שזה לא מכבד קפטן. אחרי משחק רע זה הגיוני לבקר, הוא שיחק טוב מאוד בנתניה ודיברנו על זה ואמרתי לו שאם הוא בכושר טוב בפרטיזן, אני אזמין אותו. הוא אמר לי שזה כבוד לשחק עבור הנבחרת ולא משנה לו לשבת על הספסל, והגישה הזו מאוד מכובדת בעיניי".

עוד לפני המסע"ת, ניסה האוסטרי לסכם: "היו שני משחקים ונקודה אחת. הייתה מחצית ראשונה מדהימה, שיחקנו 45 דקות טוב יותר מסקוטלנד, המון מצבים וזה נהדר. סקוטלנד נבחרת חזקה והגיעה לחצי השני טובה יותר ובסיום היה תיקו. מה היה חסר לנו? אסור לנו לחשוב שאפשר לשלוט מול סקוטלנד 90 דקות מול שחקנים נהדרים. לא הצלחנו לשמור על האינטנסיביות לאורך 90 דקות. אנחנו חייבים לקבל את התיקו הזה ובסוף זה היה צודק".

בעניין אחר, הפציעה במפשעה של חאתם עבד אלחמיד החמירה, וכעת קיים חשש בנבחרת שהוא לא ייצא למשחק החוץ במולדובה. מתן בלטקסה נמצא בכוננות.