"ניצחון שכולו שקר": אייל ברקוביץ' לא חסך בביקורת

כוכב העבר לא התרשם מה-1:4 במולדובה: "לא זוכר מחצית אומללה כזו של הנבחרת. אם לא השער של זהבי בשניה האחרונה, לא יודע איך זה נגמר". שלמה שרף תקף את רוטנשטיינר: "הוא מאמן פחדן. היה לנו יותר מזל משכל. אף נבחרת לא התקדמה בתקופה שלו בישראל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.04.21 - 10:19
תחילת כתבה

נבחרת ישראל השיגה אמש (רביעי) ניצחון בכורה בקמפיין מוקדמות גביע העולם, 1:4 על מולדובה בחוץ, אבל קשה לומר שהיא הותירה רושם חיובי יתר על המידה. החבורה של ווילי רוטנשטיינר נקלעה לפיגור מול נבחרת אשר מדורגת במקום ה-177 בדירוג העולמי, והצליחה לקבוע מהפך רק אחרי שהמארחת נותרה ב-10 שחקנים.

בדרך כלל, ניצחון במשחק רשמי עוזר להעלים את הבעיות. אבל זה לא היה המקרה הפעם. אייל ברקוביץ' ושלמה שרף, שני אנשי כדורגל אשר נבחרת ישראל היא חלק בלתי נפרד ממי שהם, ראו כמו כולם את המשחק בקישינב - ולא התרשמו. בלשון המעטה. השניים הופיעו ב"אולפן הלילה" בערוץ הספורט וסיפקו ביקורת נוקבת על ההופעה של הכחולים-לבנים, וכן על תפקודו של המאמן ווילי רוטנשטיינר.

"הנבחרת ניצחה וזה משמח הרבה אנשים, אבל זה ניצחון שכולו שקר", פתח אייל ברקוביץ' את דבריו והוסיף: "הנבחרת שיחקה רע מאוד, אני לא זוכר מחצית כזו של הנבחרת, המחצית הראשונה הייתה אומללה. אתה לא יכול לשחק נגד מולדובה, שהיא אחת הנבחרות החלשות בעולם, ולהישאר מקובע בשיטה שלך. מאמן כדורגל צריך לדעת לגוון ולשנות שיטות, להגיב למשחק".

"מאמן נבחרת זה לא תורה מסיני. אתה צריך לקבוע סגל, לקבוע הרכב ואחר כך לעשות חילופים נכונים", הוסיף כוכב העבר. "למה צריך לשחק עם שלושה בלמים מול נבחרת הרבה יותר חלשה ממך? בנס זהבי הציל אותנו בשניה האחרונה של החצי, אחרת אני לא יודע איך זה היה מסתיים. שמעתי את זהבי אומר 'אני לא מבין על מה מבקרים אותנו'. מה הם רוצים? שנבוא לפה ונגיד שהיא שיחקה מצוין כשהיא לא שיחקה מצוין? יש הרבה ביקורת על הדרך שבה הנבחרת שיחקה".

לאחר הדברים האלה, עלה שלמה שרף לשידור והבהיר: "כל הנבחרות בבית הזה ינצח את מולדובה, גם איי פארו ינצחו אותם. מכל משחק אתה צריך למצוא דברים לקחת איתך לעתיד. צר לי להגיד אבל אין שום דבר לקחת מהמשחק הזה. לדעתי, ווילי הוא לא מאמן כדורגל. הוא הגיע לארץ, לקח 9 מיליון שקל בשנתיים - ולא עשה כלום. אף נבחרת לא התקדמה בזמן הזה. הוא לא מאמן כדורגל. הוא אימן בכל הקריירה שלנו שנה אחת בוגרים, שנה אחת".

"יכולה להיות לנו נבחרת כדורגל מצוינת, מבחר השחקנים הוא נהדר ואפשר להוציא מהם הרבה יותר", המשיך המאמן הלאומי לשעבר. "ווילי פחדן, הוא משחק בפחדנות, הוא לא בוחר סגל נכון ומאמין באותם שחקנים שהיו אחראים לכישלון הכי גדול. שמעתי אותו אומר שהאופי ניצח את המשחק - על איזה אופי הוא מדבר? היה לנו יותר מזל משכל".

שרף סימן את היעדים שצריכה הנבחרת להציב לקראת המשך הקמפיין: "אין לנו סיכוי להעפיל, זה ברור. יש לנו סיכוי, אולי, לסיים במקום השלישי. אבל זו לא צריכה להיות המטרה. אנחנו צריכים להכין את הצעירים, להחליף את הבלמים שעשו את שלהם. יש לנו את עידן נחמיאס, את אור בלוריאן, את אורי דהן. אלה שלושה בלמים צעירים ומצוינים. צריך לתת להם את ההזדמנות ולקדם אותם. יש מבחר נהדר של שחקנים וצריך לשלב אותם מהיום".

ברקוביץ' סיכם: "אם ערן זהבי לא כובש והמחצית מסתיימת ב-1:0 ואנחנו גם מפסידים את המשחק הזה, ווילי היה הולך הביתה. אנחנו לא צריכים להסתנוור בגלל מחצית אחת שבה מולדובה שיחקה ב-10 שחקנים. אסור לנו להיראות כמו שנראינו בחצי הראשון מול נבחרת כל כך נחותה. ווילי עושה דברים שלא מלמדים באף בית ספר לכדורגל. ערן זהבי הוא כוכב, מנור כוכב, דאבור משחק בגרמניה, וייסמן בספרד, דסה מגן יוצא מהכלל. יש לנו שחקנים".