דאבור: "עיוותו לגמרי פוסט שמביע כאב"

החלוץ הגיב. ההתאחדות: "מצפים משחקן נבחרת לא להעמיק שסע"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.05.21 - 14:05
תחילת כתבה

מואנס דאבור עורר סערה כשפרסם באינסטגרם פוסט בנוגע למהומות בירושלים, שבו כתב ש"האל יתחשבן עם עושי העוול". היום (ראשון) תגובתו של החלוץ לאירועים: "ביממה האחרונה היו כאן יותר מדי אנשים שלקחו פוסט שמביע כאב ואינו קשור בשום אופן לפוליטיקה ועיוותו אותו לגמרי".

דאבור הסביר: "ביקשתי להביע את מחאתי וכעסי על שימוש מופרז בכוח כלפי נשים וזקנים וזקנות שרק באו להתפלל ביום הכי קדוש שלנו השנה. אחד מהם הוא קרוב משפחה שלי, אדם מבוגר שהלך להתפלל וחזר הביתה פצוע. דעתי ברורה וחדה, כמוסלמי מאמין אני נגד כל אדם שפוגע או מנסה לפגוע במסגד אלאקצא ולא משנה זהות הפוגע, מוסלמי יהודי, נוצרי או אתאיסט. בדיוק כמו שאני מגנה כל פגיעה במקומות הקדושים של כל הדתות".

החלוץ התייחס גם לפסוק שפרסם: "הפסוק שהעליתי מהקוראן בפוסט כולל את כל בני האדם ואני מאמין שבכל הדתות מדברים נגד עשיית עוול. יש לי חברים, אחים בלב ובנפש, יהודים, מוסלמים נוצרים. הזהות הדתית שלהם מעולם לא עניינה אותי. אני שחקן נבחרת ישראל, בחדר הלבשה שבו כולם מחבקים אחד את האחר בניצחונות ובהפסדים. החלום הגדול ביותר שלי היה ותמיד יהיה חברה שבה כולם מכבדים אחד את האחר, כואבים את כאבו ועוזרים לו בעת צרה. אינשאללה, אמן".

דבריו של דאבור הגיעו לאחר שמוקדם יותר, ההתאחדות לכדורגל פרסמה הודעה בנושא: "ההתאחדות לכדורגל מצפה מכל ספורטאי, ודאי משחקני נבחרת, להקפיד להתבטא באופן שתורם לאחדות, לפיוס ולרגיעה. השחקנים, דמויות מובילות ומודל לחיקוי, חייבים להכיר בהשפעתם על השיח ולהיות מודעים היטב לתוצאות פרסומים יזומים על ידם שיש בהם להעמיק שסעים וקיטוב. דווקא בימים מורכבים, בעלי פוטנציאל נפיץ במיוחד, חובה על כל אחד להקפיד שבעתיים על כל פרסום מעורר מחלוקת".

על פי ההודעה, התבטאויות דומות עלולות לגרור עונשים וסקנציות כלפי השחקן שיהיה אחראי להן: "ככל שההתאחדות לכדורגל תמצא ששחקני נבחרות לא הפנימו את מעמדם ואת תפקידם, היא תפעל נגדם במישור המשמעתי. להיות חלק מנבחרות הייצוג, גאוות מדינת ישראל, זאת זכות גדולה שבצידה אחריות עצומה".

כאמור, אתמול פרסם דאבור פוסט שבו התייחס לתקריות בין כוחות הביטחון למתפללים המוסלמים בהר הבית, וכתב: "אל תחשבו שאלוהים לא רואה את עושי העוולות, בבוא היום הוא יתחשבן איתם". פוסט שעורר סערה ברשתות החברתיות כולל תגובות מכדורגלנים כמו מנשה זלקה שכתב: "לכל המבולבלים פה, הר הבית בידינו ויישאר לעד!".