אבל בכדורגל: ויקי פרץ הלך לעולמו

מגדולי החלוצים הישראלים בכל הזמנים נפטר בנסיבות טראגיות בגיל 68. זכה בשתי אליפויות, גביע מדינה וסיים כמלך השערים בעונת 1976/77. הלווייתו תתקיים בבית העלמין במורשה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.06.21 - 08:08

תגיות: ויקי פרץ

תחילת כתבה

אבל גדול בכדורגל הישראלי: אחד מגדולי השחקנים של מכבי תל אביב ונבחרת ישראל, יצחק (ויקי) פרץ, הלך לעולמו בגיל 68. פרץ, אגדת כדורגל ישראלית, נפרד מן העולם בנסיבות טראגיות - והשאיר אחריו קריירה בלתי נשכחת, עם אינספור רגעים גדולים. הלווייתו תיערך בשעה 15:00 בבית העלמין במורשה.

פרץ נולד ב-11 בפברואר 1953 בכפר סבא, והחל את קריירת המשחק שלו במכבי רמת עמידר כבר בגיל תשע, ומהגילאים הצעירים כבר נחשב לחלוץ מחונן. הוא שיחק בנבחרת הנוער של ישראל, אז תחת אימונו של דוביד שווייצר ז"ל, ובשנת 1972 אף סיים ככובש המצטיין של אליפות אסיה לנוער (עד גיל 19), עם לא פחות מ-12 שערים. ישראל זכתה בטורניר.

אחרי שנתיים בבוגרים של רמת עמידר, פרץ הגיע לשיא הקריירה שלו - כשעבר לשורות מכבי תל אביב, הקבוצה איתה היה מזוהה יותר מכל. שבע שנים הוא שיחק בקדנציה הראשונה במדי מכבי, כבש 58 שערים ב-160 הופעות, וזכה בשני תארי אליפות - הגדול שבהם בעונת 1976/77, אז גם כסיים כמלך השערים של הליגה. אחרי שבע שנים מוצלחות במדים הצהובים, הוא עבר לתחנה הבאה: אירופה, שם שיחק במדיה של שטרסבורג הצרפתית, ועבר אחר כך גם לראן - לה סייע לעלות לליגה הבכירה עם 17 שערים בעונה אחת - שיא לליגיונר אז.

אחרי תקופה של 45 שערים בשלוש שנים בצרפת, הוא חזר - באופן טבעי - למכבי תל אביב, בשנת 1983, ומשם סגר את הקריירה בשלל קבוצות - בהן שמשון תל אביב, בית"ר נתניה, הפועל לוד, ומכבי השקמה/רמת חן, במדיה פרש בשנת 1991.

במקביל, כוכבו של פרץ דרך גם במדי נבחרת ישראל. את הופעת הבכורה שלו ערך בנובמבר 1973, במשחק באצטדיון בלומפילד מול נבחרת ארצות הברית - שם כבש את שערו הראשון במדים הלאומיים אחרי תשע דקות בלבד. משחק השיא שלו היה בפברואר 1979, אז כבש שלושער לרשתה של נבחרת יוון בניצחון הכחולים לבנים 1:4. ב-1983 הוא פרש מהנבחרת, עם מאזן מרשים של 14 שערים ב-40 הופעות בלבד.

לאחר הפרישה ממשחק פעיל, פרץ עבר לקריירת אימון: הוא סגר מעגל ואימן את נבחרת הנערים של ישראל, וגם שימש כעוזרו של אלי כהן ("השריף") בהפועל תל אביב של סוף שנות התשעים, ועבד עימו גם במכבי תל אביב - כאשר כהן אימן את הקבוצה בעונת 2006/07. בנו של ויקי, עומר, הפך לכדורגלן בעצמו - שיחק בשורות מכבי והפועל תל אביב, ואפילו במדיה של שטרסבורג - הקבוצה בה כיכב ויקי בעצמו. אחד מגדולי החלוצים של הכדורגל הישראלי הותיר אחריו זכרונות אדירים, שערים בלתי נשכחים, ולא מעט אוהדים עצובים וכואבים ברגע לכתו. יהי זכרו ברוך.