"זה קורע אותי. החיים שלו לא היו גן עדן"

אלי כהן השריף ספד לפרץ. צביקה רוזן: "לא ידענו על מצבו"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  29.06.21 - 08:27

תגיות: ויקי פרץ

תחילת כתבה

הכדורגל הישראלי מתקשה לקבל את הבשורה על מותו בטרם עת של ויקי פרץ, מכוכבי העבר של נבחרת ישראל. החלוץ שנפרד מהעולם בגיל 68 בנסיבות טראגיות, השאיר אחריו קריירה בלתי נשכחת, עם אינספור רגעים גדולים. 

מההתאחדות לכדורגל נמסר: "ההתאחדות לכדורגל עצובה וכואבת את מותו בטרם עת של ויקי פרץ, שחקן נבחרת ישראל בעבר עם 40 הופעות ו-14 שערים ומאמן נבחרת הנערים".

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, נפרד: "ויקי פרץ, אחד הסמלים הגדולים בכדורגל שלנו, שחקן מחונן, מאמן ואדם נדיר, איננו אתנו עוד. ויקי היה דמות מופת שדורות רבים של אוהדים, שחקנים ואוהבי המשחק העריצו וציינו כמודל לחיקוי. ויקי תמיד התגייס לטובת מיזמים שונים שהובילה ההתאחדות, ראה גאווה עצומה בזכות ללבוש את מדי הייצוג כשחקן וכמאמן והחיוך הנצחי שלו יחסר לכולנו. זהו יום עצוב מאוד ותזכורת לכולנו כי לעתים רב הנסתר על הגלוי. יהי זכרו ברוך".

מנכ"לית מכבי תל אביב שרון תמם אמרה: "משפחת מכבי תל אביב, הבעלים מיץ' גולדהאר, ההנהלה, השחקנים, מאמני מחלקת הנוער ועובדי המועדון, מרכינים ראש עם היוודע מותו הטראגי של שחקן העבר ויקי פרץ. קיבלנו בתדהמה את הידיעה על לכתו בטרם עת של מי שהיה אחד הסמלים של המועדון. שחקן מהגדולים שידעה מכבי תל אביב עם קריירה מפוארת בארץ ובחו"ל. אנו משתתפים בצערו של עומר ושאר בני המשפחה, שולחים להם חיבוק ענק בתקווה שלא ידעו עוד צער".

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "ויקי פרץ היה מהאנשים המיוחדים בספורט הישראלי. שחקן מוכשר שאף הגיע לנבחרת ישראל. ויקי גם נודע בתור מי שתמיד נכון לעזור ולהירתם למען אחרים. אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחתו ולחבריו הרבים. יהי זכרו ברוך".

אלי כהן השריף, שעבד עם ויקי פרץ במכבי ת"א ובהפועל ת"א, אמר בקול שבור: "זה אסון גדול, כאב לב. שתהיה מנוחתו עדן. גדלנו ביחד, טיפסנו ביחד בכדורגל, תמיד הלכנו ביחד. זה מצער לשמוע איך הוא סיים את החיים. זה קרע גדול. החיים שלו לא היו גן עדן, בלשון המעטה. חבל, זה מצער מאוד. כולנו כואבים ודואבים, אף אחד לא יודע מה עבר לו בראש".

אגדת מכבי ת"א צביקה רוזן על מותו הטראגי של ויקי פרץ: "במכבי ת"א, כשהחבר'ה נקלעים לקשיים, היינו מתאגדים, אבל לא ידענו שום דבר לגבי המצב שלו".

צביקה רוזן סיפר על תחילת דרכו של פרץ במכבי ת"א: "הוא הגיע מרמת עמידר, קצת אלמוני. כשהוא התחיל להתאמן איתנו, ראית עילוי. בעיטה פנטסטית, נבון, משחק ראש. היה לו כמעט הכל. לא פלא שבליגה הצרפתית הצליחו לשים עליו יד ולקחת אותו. מכבי ת"א הספיקה ליהנות ממנו. אמנם הוא צעיר ממני בכמה שנים, אבל הוא היה תמיד ידידותי, תמיד חייך. כמעט לא מצאת מישהו שלא מצא איתו שפה משותפת".

יו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון: "מנהלת הליגות, הקבוצות, הצוותים המקצועים, והשחקנים מרכינים את ראשם עם לכתו של ויקי פרץ ז"ל ומחזקים את המשפחה בשעות קשות אלה. ויקי פרץ ז"ל היה סמל למקצעונות, התמדה, כישרון ונחישות כאשר ייצג את הכדורגל הישראלי בארץ ובחו"ל. יהיה זכרו ברוך".

"הפועל כפר שלם משתתפת באבלו הכבד של מאמן הקבוצה עומר פרץ על לכתו אביו שחקן העבר ויקי פרץ. ויקי פרץ, חלוץ העבר שיחק במכבי תל אביב, שטרסבורג ונבחרת ישראל וכבש 14 שערים ב-40 הופעות במדי הנבחרת. יהי זכרו ברוך".

אלון נתן, שחקן העבר של מכבי ת"א: "קודם כל אני מרגיש כאב, כאב חזק מאוד. במיוחד מקרה כזה, לא משנה מי זה. שחקן ששיחקת איתו, או מכר, זה טראגי. אחר כך כל מיני מחשבות שצצות לך במקרים כאלה. למה זה קרה? איך אפשר למנוע? איפה זה התחיל? איפה אפשר היה לעצור את זה? כל הדברים שמחפשים היגיון".

"יש את ויקי הבן אדם ו-ויקי השחקן", המשיך. "כשחקן הוא היה עילוי, אחד הגדולים. הוא הקדים את זמנו, בפיזיות, ביכולת ההבקעה. מצד אחד עם כישורים ברמות הגבוהות שיש ומהצד שני כאדם הוא היה מורכב. היכולת הפיזית שלו היתה יוצאת דופן מבחינת הכדורגל הישראלי ויכולת הבעיטה מהמקום".

שחקן העבר אמייה טגה צייץ: "ויקי פרץ ז"ל. זכיתי להתאמן תחתיו בגיל 16, בנבחרת ישראל-נערים ב'. מעבר להיותו שחקן עבר מפואר אני זוכר אותו כאיש נעים וצנוע מאוד. יהי זכרו ברוך".

"מועדון הכדורגל הפועל תל אביב משתתף בצערה של משפחת פרץ על לכתו בטרם עת של ויקי פרץ ז״ל. יהי זכרו ברוך".

אוהד מכבי ת"א דן מרגלית התרפק על זכרונות העבר מוויקי פרץ: "כאוהדי מכבי ת"א, תלינו את תקוותינו ברגליו. הוא היה לנו מקור של הצלחה. הוא זכור לי כשחקן מעולה. זה מצער לחשוב שאדם כזה, שתרם גם למכבי ת"א וגם לנבחרת, גומר בצורה כזו את חייו".