אנס דאבור: "אם מואנס יקבל בוז בנבחרת, הוא לא יבוא"

אחיו של דאבור פותח את הפצעים: "הוא נפגע מאוד מהקהל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.07.21 - 15:06
תחילת כתבה

מאז סערת הפוסט, משפחת דאבור נמנעה מלדבר. בשיא של מבצע "שומר החומות", אחד מהשחקנים הבכירים של נבחרת ישראל עד אז, ציטט פסוק מהקוראן ("האל יתחשב עם עושי העוולה"), במה שגרם לסערה ברשתות החברתיות, עד כדי כך שבהחלטה משותפת שלו ושל ההתאחדות, הוחלט שדאבור לא יהיה חלק מנבחרת ישראל עד הודעה חדשה. בראיון ראשון מאז, אחיו של דאבור, קשר אחי נצרת, אנס דאבור, התייחס ב"5 באוויר" למה שעבר על אחיו מואנס מאז המקרה והבהיר עד כמה הקרע עמוק.

"מה שקרה זה בלאגן אחד גדול", אנס דאבור פתח את דבריו, "הוא בכלל לא טעה, הוא רק ציטט פסוק מהקוראן שלא כלל הבעת דעה. זה מאכזב ששחקן כמו מואנס, שהוא שחקן מוביל בנבחרת ישראל, מקבל יחס כזה".

"מואנס לא רוצה להיות כרגע בנבחרת. הוא נפגע מהקהל ולכן הוא לא רוצה להיות בנבחרת", אחיו של דאבור המשיך, "רוב הקהל ירד עליו והוא נפגע מהתגובות מאוד. לא חשבנו שאלו יהיו התגובות. מואנס לא עשה טעות. למה לאחרים מותר להתבטא ולו לא? אני מעריך את הסיכויים שלו לחזור לנבחרת ב-50-50. הוא פגוע מאוד ממה שהיה. גם היום הוא היה כותב אותו דבר, כי הוא מאמין במה שהוא כתב. זה לא היה נגד היהודים, אלא ציטוט מהקוראן".

"יחד עם זאת, אם הוא יחזור והקהל ישרוק בוז, דאבור לא יהיה בנבחרת, אין לי ספק", דאבור סיכם את הסאגה, "מואנס ואישתו עברו תקופה קשה מאוד. היחס למואנס זה בגלל שהוא ערבי ומקנאה של אנשים אליו שהוא אחד מהשחקנים המובילים במדינה. זו הייתה סיטואציה קשה. בחרנו לשתוק כי לא רצינו ללבות את האש".