הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ברזל: ידענו מראש שלא נצליח לרצות את כולם

דובר ההתאחדות: "הייתי מייעץ לאצילי לצאת לתקשורת ולדבר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.08.21 - 19:05
תחילת כתבה

(צפו בראיון המלא בנגן שלמעלה)
זימונו המחודש של עומר אצילי לנבחרת ישראלי עורר אינספור הדים ברחבי עולם הכדורגל. בצל אי רצונו של קשר מכבי חיפה להתראיין, בהתאחדות לכדורגל נדרשו לענות היום (שני) על לא מעט שאלות בנושא חזרתו של כוכב מכבי חיפה למדים הלאומיים.

ראש מערך ההסברה של ההתאחדות לכדורגל, שלומי ברזל עלה לשיחה ב"מגרש פתוח" ונתן את הזווית של נבחרת ישראל לסאגה. "בינואר, כשווילי רוטנשטיינר מונה למאמן הנבחרת הייתה מסיבת עיתונאים עם אורן חסון. כאשר נשאלה השאלה לגביי דור מיכה ועומר אצילי,  זימון שלהם לנבחרת ישראל הוא כזה שמחייב את אישור ההתאחדות לכדורגל וזו לא רק החלטה מקצועית של מאמן", פתח ברזל את דבריו.

ראש מערך ההסברה המשיך: "הגענו לקצת לפני חודש ספטמבר וסדרת המשחקים נגד איי פארו, אוסטריה ודנמרק. כאשר ווילי רוטנשטיינר אמר לפני כשבוע וחצי שהוא רוצה את עומר אצילי בסגל שלו, ההחלטה הייתה שהוא צריך להתנצל ולפרסם פוסט בעניין הזה. שנה אחרי המקרה, אחרי שהוכתר לאלוף ישראל, עומר אצילי בהחלט יכול לשחק בנבחרת ישראל".

ברזל ענה לביקורת על התזמון ותוכן ההודעה של אצילי, ששוב לא הביע את התנצלותו בפני הנערות באופן ישיר. "שמעתי התנצלות מאוד כנה מעומר אצילי. ידענו מראש שלא נצליח לרצות את כולם - הטהרנים, המתחסדים ואנשי האמת", אמר.

אחת הטענות המרכזיות כלפי הקיצוני היא חוסר הרצון להתראיין בגלוי מאז המקרה, אצילי לא התבטא באף כלי תקשורת ולמעשה העביר את כל מסריו באמצעות הרשתות החברתיות. "אני זוכר את כל האנשים שגיבו את נאומי אוסקה על זה שלא רצתה להתראיין", ענה ברזל והסביר, "אני לא יכול לכפות על שחקן להתראיין, ואין שום סיבה בעולם שאציב לו את זה כרף לחזרה לנבחרת ישראל".

עם זאת, ראש מערך ההסברה של ההתאחדות הסתייג: "אם אני הייתי יועץ תקשורת, אני חושב שעומר אצילי היה צריך לצאת לתקשורת ולדבר. לא בטוח שזה היה סוגר שום דבר ואולי גם פותח דברים אחרים, אבל ההמלצה שלי היתה 'כן, תצא'. אבל אם הוא לא רוצה לצאת, אין לי שום יכולת לכפות את זה עליו".

ברזל המשיך: "זו ההתנצלות השנייה של עומר אצילי. אנחנו לא יודעים לקבוע מה ה'מחירון', אבל השאלה הזאת הייתה לפתחנו מהרגע שהוא חזר לכדורגל הישראלי, אגב גם לפני כן כשהוא הציג יכולת טובה בקפריסין. זו לא חזרה של כל שחקן לסגל, וזה ברור לנו. רוטנשטיינר אמר שהוא רוצה אותו. יכולנו להציב עובדה שהוא לא חוזר. אבל אחרי שבדקנו את פרטי המקרה לעומק, חשבנו שהתנצלות של עומר אצילי תהיה הדבר הנכון, למרות שחלק מהאנשים יקבלו וחלק יחשבו שהיא לא כנה, אבל אי אפשר לצאת בסדר עם כולם".

לא רק חזרתו של עומר אצילי למדים הלאומיים היתה על הפרק. שחקו נוסף, מונאס דאבור, טרם שב לנבחרת ישראל מאז הפוסט שהעלה בזמן ההתחממות בין יהודים למוסלמים במאי האחרון. כזכור, חלוצה של הופנהיים כתב בחשבון שלו ברשתות החברתיות "אלוהים רואה הכל והוא ישלם לבני העוולה". מאז, דאבור לא לבש את המדים הלאומיים.

ברזל התייחס למצבו של דאבור: "מה הוא אמור לעשות כדי לחזור לסגל נבחרת ישראל? האם בגלל הפוסט ההוא נחרץ דינו לעולם לא להיות בנבחרת ישראל? התעריפים מתחילים להיות בלתי הגיוניים והאפשרות לרצות את כולם לא קיימת".

לסיום, חידש ראש מערך ההסברה בנושא חובת הגיוס כתנאי לשחק בנבחרת: "לגביי נושא הגיוס, זו איזושהי נורמה שהשתרשה, לא מצאנו לזה סימוכין בתקנון. זה משהו שהיה קיים לפני 20 ו-30 שנה, ויכול להיות שכאשר יבוא המקרה נצטרך לדון בו".