הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אצילי וגוטליב בפנים: פורסם סגל הנבחרת

כוכב מכבי חיפה ימשיך להיכלל, זימוני בכורה לבלם הפועל ת"א, גוני נאור וסוף פודגוראנו. דולב חזיזה נותר בחוץ, עידן נחמיאס זומן למרות הפציעה. טוואטחה, קניקובסקי וכיאל בסגל המורחב

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  01.10.21 - 11:00
תחילת כתבה

מאמן נבחרת ישראל, ווילי רוטנשטיינר, פירסם הבוקר (שישי) את הסגל לקראת המשחקים מול סקוטלנד בשבת הבאה בהאמפדן פארק ומול מולדובה בטוטו טרנר. הפציעות של איתן טיבי, אוראל דגני ועידן נחמיאס, כמו גם העובדה שחאתם עבד אלחמיד מוצהב ולא יכול לשחק מול סקוטלנד, הובילו את המאמן לזמן את אדי גוטליב מהפועל ת"א בפעם הראשונה - כמו גם את גוני נאור מהפועל ירושלים.

שחקן נוסף שקיבל זימון בכורה למדים הלאומיים, הוא סוף פודגוראנו, שחקן הכנף של ספציה. גם עומר אצילי - כוכב מכבי חיפה שזומן לראשונה מאז "פרשת הקטינות" נגד איי פארו, אוסטריה ודנמרק (אך שותף רק נגד האחרונה לדקות ספורות) - ימשיך לקבל את הקרדיט להיכלל בסגל של רוטנשטיינר, אך חברו לקבוצה, דולב חזיזה, נותר בחוץ אך נכלל בסגל המורחב. גם יונתן כהן, הקיצוני של פיזה, ודניאל פרץ, שוער מכבי ת"א, לא זומנו.

ברשימת ההמתנה ובסגל המורחב ניתן למצוא בין היתר את בלמה של בני סכנין מארון גנטוס, כמו גם חברו לקבוצה בירם כיאל. עדן שמיר, גבי קניקובסקי ומתן בלטקסה ממכבי תל אביב עשויים לקבל זימון, כשדולב חזיזה, דין דוד, טאלב טוואטחה, רז מאיר ואורי דהן ממכבי חיפה נמצאים ברשימות גם כן.

אלחמיד, שאמנם לא יכול לשחק בגלאזגו אבל יפתח מול מולדובה, ייצא עם הנבחרת ביום שני, כשהליגיונרים - ובראשם ערן זהבי, מנור סולומון, מואנס דאבור, אלי דסה וביברס נאתכו - יגיעו כל אחד מהמדינה בה הוא משחק ישירות לסקוטלנד.

רופא הנבחרת שוחח עם שחקנים שעשויים להצטרף וביקש לדעת לשלומם. בין היתר הוא שוחח עם איאד אבו עביד מהפועל ב"ש. החששות הגדולות, כאמור, מגיעות בצד ההגנתי - שם ניר ביטון ועופרי ארד יתפסו את המושכות. עידן נחמיאס, בלם מכבי ת"א, זומן למרות הפציעה שתשבית אותו. "הסגל הכי לא אופטימלי שיכול היה להיות למשחק מכריע", אמרו במשלחת.

אבי קאופמן ייצא כראש המשלחת לגלאזגו כמו גם סמנכ"ל ההתאחדות לכדורגל אבי לוי והשף איתן מזרחי. יו"ר ההתאחדות, אורן חסון יצטרף בהמשך השבוע. חסון העניק לרוטנשטיינר את כל התנאים מסביב כדי לעמוד במשימה ולנצח בסקוטלנד על מנת להשאיר סיכוי גדול לסיים את הבית במקום השני.

התפלגות הזימונים:
ליגיונרים - 13
מכבי חיפה - 3
מכבי ת"א - 3
הפועל ב"ש - 2
בית"ר ירושלים - 1
הפועל ת"א - 1
הפועל ירושלים -1