הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נחמיאס נטש את האימון, דור פרץ יוסט להגנה

ההרכב המשוער כאן. ווילי: "אם ננצח כל אירופה תדבר עלינו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.10.21 - 20:49

נבחרת ישראל תעלה מחר (שבת) למשחק החשוב בסקוטלנד, בידיעה שניצחון יחזיר אותה למקום השני בבית ו', ויקרב אותה לפלייאוף העלייה למונדיאל. רגע לפני, מאמן הנבחרת, ווילי רוטשטיינר והקפטן, ביברס נתאכו, עונים לשאלות של התקשורת.

עוד לפני כן, הנבחרת ערכה אימון מסכם. נחמיאס וגלסר תורגלו לסירוגין בהרכב, אך בלם מכבי ת"א התלונן על כאב בכתף הפגועה ונטש את האימון. במידה שלא יוכל לשחק - גלזר יפתח במקומו ופרץ יוסט לבלם.

הראשון לדבר היה נאתכו, שפתח באופטימיות: "נקווה שנשב פה אחרי המשחק מחויכים. מאמינים בעצמנו וחושבים שאנחנו יכולים לנצח את המשחק הזה". שחקן פרטיזן בלגרד המשיך וסיפר על הקושי שבמשחק חוץ מסוג זה: "אין לנו מחסום פה, אבל זה הטבע שבבית נבחרות משחקות טוב יותר. תמיד יותר קשה לשחק בחוץ בטח כשיש קהל תומך. אנחנו נצטרך להתעלות".

"יחסי הכוחות די שווים גם אם זה טיפה לטובתם. אין פייבוריטית מובהקת במשחק הזה", הצהיר הקשר. "למרות שחסרים לנו כמה שחקנים, אני מאמין באלו שפה. חובת ההוכחה על אלו שישחקו ולא משנה אם זז ההופעה הראשונה שלהם או הופעה מספר 81".

הקפטן ענה לשאלות בנוגע להמשך דרכו בנבחרת: "לפעמים הגיל עושה את שלו, יכול להיות שזה אחד הטורנירים האחרונים שלי. היה לי החלום בתור ילד להוביל את ישראל לאירוע גדול. זה בוודאי החלום הכי גדול שלי בקריירה", הוא המשיך והתייחס לעבר של הנבחרת: "מצד אחד נבחרת ישראל לא עשו כלום ב-50 שנים האחרונות, אז זה לא משהו שאני או הדור שלי מפספסים, אבל אני והחברים שלי רוצים לעשות זה. אם לא נעלה לאירוע גדול זה משהו שיהיה חסר לי. המטרה שלנו לעשות היסטוריה".

מאמן הנבחרת, ווילי רוטשטיינר התחיל והתייחס לעובדה שהנבחרת שוב משחקת בסקוטלנד: "קצת מצחיק לבוא לכאן כי מרגישים כבר כמו בבית. הגענו בשני כדי להתכונן טוב", הוא המשיך והוסיף בנוגע להרכב שאיתו הוא צפוי לפתוח: "אני כבר החלטתי על ה-11 שלי, אבל אני לא אומר לכם מי פותח. העיתונאים הסקוטים פה והאינפרומציה תעבור".

בנוגע למפגשי העבר בסקוטלנד הוא הבהיר: "זה משחק שונה ממה שהיה עד עכשיו. האצטדיון יהיה מלא וזה דבר שעוד לא היה לנו. זה כמובן נותן יתרון לסקוטלנד", המשיך המאמן ודיבר על סיכויי העליה: "כולם יודעים שאם הסקוטים מנצחים הם יהיו מקום שני, אם תיקו נילחם איתם עד הסוף ואם ננצח זה עוד לא אומר כלום לגבינו".

שנשאל על המצב של נבחרת ישראל הוא הגיב בציניות: "אני ישן לא רע, יש לי טבעת על היד, אתה יכול לשאול את אשתי". בנוגע להשוואה בין שתי הנבחרות הוא פירגן: "בעיני סקוטלנד פייבוריטית ברורה, מדינת כדורגל עם ניסיון ו-10 שחקני פרמייר ליג זה אתגר גדול עבורנו. יש להם היסטוריה מדהימה וגם בדירוג פיפ"א הם מעלינו. אנחנו רק יכולים להרוויח משהו פה ולא להפסיד. אם ננצח כל אירופה תדבר עלינו".

לבסוף הוא נשאל על הכוכב הגדול שלו, ערן זהבי: "זה נכון שההוא מנהיג אבל המשחק תלוי בכולם, לבד הוא לא יכול לעשות כלום. תיהיו בטוחים שהוא ייתן הכל, כמו יתר השחקנים. הוא מודל לאחרים שלומדים ממנו וזה תהליך טוב שאנחנו עוברים איתו".

הרכב משוער: אופיר מרציאנו, אלי דסה, ניר ביטון, איאד אבו עביד, דור פרץ(עידן נחמיאס), סאן מנחם, ביברס נאתכו, דן גלזר, מנור סולומון, ערן זהבי, מואנס דאבור.