הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אלי טביב: "אני צריך להיות המנהל המקצועי של נבחרת ישראל"

בראיון ל"5 באוויר", בעלי בית"ר לשעבר תומך במינוי ברקוביץ' ("הוא ואני יחד? יכול להיות שילוב מעניין"), מדבר על קבוצתו הקודמת ("הקבוצה לא מתפקדת") ועל רוטנשטיינר ("חייבים למנות מישהו מעליו"), וגם מספק הצהרה: "התערבתי לכל המאמנים שעבדתי איתם, בלי יוצא מן הכלל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.10.21 - 18:00
תחילת כתבה

אלי טביב, שוב, מדבר. בעלי בית"ר ירושלים והפועל ת"א לשעבר התראיין היום (שני) ל"5 באוויר" - על נבחרת ישראל אחרי עוד קמפיין מאכזב, על מי שאמור להיות המאמן הבא, על המאמן הנוכחי (שעשוי לעזוב), על קבוצתו לשעבר בעידן משה חוגג וגם על האופי המיוחד שלו כבעלים.

הנבחרת
ראשית, הנושא הבוער הוא כמובן הנבחרת - אחרי ההפסד הדרמטי והכואב בהאמפדן פארק מול סקוטלנד. לטביב יש פיתרון מעניין למצב של הנבחרת: הוא עצמו. "אם הייתי מעורב במה שהיה קורה בנבחרת, היה טוב", אמר טביב, "הכישלון הוא שלא בחרו את השחקנים הנכונים. אי אפשר לקחת שחקן שבקושי משחק בהרכב בקבוצה שלו, רק כי הוא משחק באיטליה, ולתת לו לשחק. אי אפשר לשחק עם שלושה בלמים שלא שיחקו מעולם ביחד. אני לא יכול להיות מאמן, כי מעולם לא אימנתי, אני חושב שאני צריך להיות מנהל מקצועי בנבחרת".

טביב המשיך בביקורת, והפעם - על המוקד עמד המאמן הנוכחי, ווילי רוטנשטיינר. "הוא הביא את ג'ואל אבו חנא, אני לא מכיר אותו. אף פעם לא ראיתי אותו משחק. הוא בא משום מקום, והוא נותן לו את המשחק. ווילי הוא המאמן, ואי אפשר לדבר איתו, אין מישהו שיבוא ויגיד לו לעצור. חייב להיות מעליו מישהו. יש מאמנים מקובעים, אז צריך לתת את זה לתשומת ליבם".

ומי צריך להיות האיש הבא על הקווים של הנבחרת? לטביב יש תשובה ברורה: "צריך מאמן ישראלי, לא זר. ישראלי שמכיר את הליגה והשחקנים יותר טוב, בלי עוזרים עם אינטרסים. לפי המינוי של ווילי, אני המלצתי על אייל ברקוביץ' לצד מאמן עם ניסיון. ניסו את כל המאמנים הבכירים שלקחו אליפויות וזה לא הצליח. אפשר לעשות משהו שונה. לא לקחתי אותו כי הוא לא היה בקו חשיבה של לאמן קבוצה".  

"ברקוביץ' בתור מאמן ואני בתור המנהל המקצועי של הנבחרת? זה יכול לעשות הרבה רעש ולהיות שילוב מצוין. אם כל האינטרנסטים למינהם יחשבו הגיוני מה טוב לנבחרת ולא מאינטרסים מסויימים אז אני חושב שעם הניסיון שלי ושל אייל זה יכול להיות שילוב מצוין. זה יהיה על הצד המקצועי והטהור ביותר, בלי שום קשרים ויחסים. בניגוד למה שקורה בנבחרת היום".

בית"ר
בהמשך, באופן טבעי, גם מצבה של בית"ר ירושלים עלה על הפרק. "אם העסק לא רווחי", הוא התייחס לשאלת האפשרות שבית"ר תעבור מידיו של משה חוגג לבעלים אחר, "לא משלמים על עסק כזה. בית"ר זה עסק שאתה יודע אתה הולך להפסיד בו כסף. על הפועל ת"א לא שילמתי, על בית"ר לא שילמתי, אבל אם היו אומרים לי לשלם על לא הייתי נכנס. השארתי לחוגג שחקנים שרכשתי, שהיו שווים כסף. בית"ר שהשארתי הייתה יותר רווחית מהתקופה הזו. מה יש בבית"ר היום? עם כל הכבוד לזרגרי, הוא לא עשה עדיין כלום. היו שחקנים שהיו שווים כסף: עידן ורד, אנטואן קונטה".

"בתקופתי הייתה הצלחה בבית"ר, היא הייתה במקום הראשון, השני, היה כדורגל טוב ושחקנים טובים. זה היה מותג שסחף המון קהל. היום הקבוצה לא מתפקדת, יהיה קשה מאוד למצוא לבית"ר רוכש".

כמו כן, הוא התייחס לשני שחקנים בולטים אצל הירושלמים: על אביאל זרגרי הוא אמר - "שחקן טוב, אבל הוא לא עשה כלום בכדורגל הישראלי. אני מכבד את חוגג וזו זכותו לדרוש, אבל לא הייתי שם את הכסף הזה. הוא לא מיצה את הפוטנציאל, יכול להיות שהוא ימשיך באותה הרמה. זכותו של חוגג לדרוש, לזכותו ייאמר שהוא השקיע הרבה כסף. יש אנשים שלא מוכנים לשלם".

כמו כן, על ירדן שועה אמר: "זה שחקן שאתה לא יודע איך אתה מקבל אותו, לא יודע איך הוא יהיה בעתיד. במכבי חיפה ניסו לתת לו את כל התנאים וזה לא צלח, בבית"ר גם משתדלים, אבל עדיין יש איתו בעיות. הפוטנציאל קיים, אבל יש לו מוגבלות מסויימות, אולי בעוד שנה הוא יתבגר ויבין שזה העתיד שלו".

לסיום, טביב התייחס גם לאופיו בתור בעלים - ויחסיו עם המאמנים, לאורך כל התקופה שלו כאיש כדורגל. "אני יכול לומר שהתערבתי אצל כל מאמן, ללא יוצא מן הכלל. היו מאמנים טובים יותר, טובים פחות, אפשר להגיד בביטחון ששדרגתי מאמנים, מי שיגיד שלא הוא שקרן".

"עבד תחתיי מאמן שלא אנקוב בשמו, אחד הבכירים היום, ראיתי שהוא משחק עם שלושה בלמים. אמרתי לו לשחק 4-3-3, שזה הכדורגל הכי יפה, הוא ענה לי שגם צ'לסי לקחה אליפות עם שלושה בלמים. אמרתי לו שכשיהיו לו שני מגינים טובים כמו בצ'לסי שישחק ככה. הוא ניסה משחק שניים וזה לא עבד, אז הוא שינה את השיטה והתחילו הניצחונות".