הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זהבי: "כל עוד ארגיש טוב, אשאר בנבחרת"

כוכב ישראל בסיום: "ההחלטה לחזור - הנכונה בקריירה שלי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.10.21 - 23:52

היסטוריה באצטדיון טרנר: ערן זהבי כבש את השער הראשון במשחקה של נבחרת ישראל מול מולדובה, והפך הערב (שלישי) לכובש המצטיין בתולדות הנבחרת - לאחר שעבר את מרדכי שפיגלר עם השער ה-33 שלו במדים הלאומיים (ל"מוטל'ה" היו 32). כמי שיש לו חוש טוב לדרמה, זהבי חגג בג'נטלמניות - בעזרת הרמת היד, כפי שחגג שפיגלר לאחר השער ההיסטורי שכבש במונדיאל 1970 נגד נבחרת שבדיה.

זהבי הנרגש סיכם את החוויה הערב באצטדיון טרנר: "זה כבוד גדול... אם היית אומר לי שאעבור אותו (את מוטל'ה שפיגלר) לא הייתי מאמין, בטח אחרי כל מה שעברתי בנבחרת. אני שמח שהוא היה פה היום, בשבילי שפיגלר הוא אגדת כדורגל. אתה רואה את הפרגון, ואיך הוא מחבק אותי. אין לי כבוד גדול יותר מזה שהוא היה פה וראה את זה".

בהמשך - הזים גם את השמועות לגבי המשך דרכו, והשאלה האם ימשיך לקמפיין מוקדמות יורו 2024: "כל עוד אני מרגיש טוב ורוצים שאמשיך, אני נשאר כאן". כמו כן, הבהיר: "ההחלטה לחזור לנבחרת היתה הנכונה ביותר שקיבלתי בקריירה, עם כל האמוציות מסביב. ידעתי שלא יהיה קל, אבל אני שמח ומאושר, וממשיכים קדימה".

שפיגלר, אגב, ישב ביציע ומחא כפיים לשער שכבש זהבי לטובת הנבחרת. מוקדם יותר אמר כי "הוא בא להריע לערן זהבי, שהולך לעשות היסטוריה". זהבי מימש אחרי 28 דקות, אחרי שקיבל מסירה ממנור סולומון וירה לפינה השמאלית בשער אופייני. חלוצה של פ.ס.וו כבש את שערו השמיני בקמפיין מוקדמות המונדיאל, והמשיך בתחרות שלו על תואר נוסף: מלך השערים של המוקדמות.

זהבי סוגר מעגל של שמונה שנים - מאז השער הראשון שכבש במדי הנבחרת, בספטמבר 2013, בהפסד 3:1 נגד רוסיה. למעשה, את עיקר הקצב שלו בכיבוש השערים השיג בשנים האחרונות - עד נובמבר 2018 היו לו בסך הכל שישה שערים במדים הלאומיים (בשלוש שנים, ספטמבר 2013 עד נובמבר 2016). מאז - נובמבר 2018 עד אוקטובר 2021: 27 שערים. נתון מדהים.