הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פיתרון להגנה? רוטנשטיינר בדק אפשרות לאזרח את מיגל ויטור

מצוקת הבלמים עשויה לקבל תפנית יצירתית: מאמן הנבחרת בחן את היתכנות המהלך, ורק אם יקבל אישור מראשי ההתאחדות - יפנה לשחקן. בלמה של הפועל באר שבע הביע נכונות בעבר להישאר בישראל, ויוכל חוקית לשחק בנבחרת הלאומית אם יאוזרח. הסיפור המלא בפנים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  28.10.21 - 13:33

מצוקת הבלמים בנבחרת ישראל הובילה את ווילי רוטנשטיינר לחשוב על פתרונות יצירתיים. אחד מהם, מסתבר, עשוי להיות אזרוחו של שחקן הפועל באר שבע, מיגל ויטור. המאמן בודק עם גורמים בהתאחדות את היתכנות התהליך, ורק לאחר שיקבל אישור כי ניתן לבצע את המהלך יפנה לשחקן עצמו.

על פי תקנון פיפ"א, שחקן שלא שיחק בנבחרת הבוגרת של ארצו (לוויטור הופעות רק בנבחרת עד גיל 21) ונמצא חמש שנים במדינה אחרת (ויטור הגיע לישראל לפני יותר מחמש שנים, בקיץ 2016) רשאי לייצג את אותה מדינה, אם יקבל אזרחות או מעמד של תושב ארעי.

ויטור עצמו וגם משפחתו הביעו ברשתות החברתיות הזדהות עם המדינה, אך העניין עדיין יצטרך לעבור דרך משרד הפנים. יש לציין כי הבלם עדיין לא קיבל מסרים מצד המאמן הלאומי, אבל אמר לערוץ הספורט בנושא: "כולם יודעים כמה אני אוהב להיות כאן. אם יוצע לי, אשקול".

בין הספורטאים שקיבלו בעבר אזרחות אפשר למצוא, בין השאר, את ג'ובאני רוסו, גוסטבו בוקולי ומוראב מגמאדוב, אך השלושה הביעו את רצונם להישאר ולהשתקע בישראל עם משפחותיהם גם לאחר הקריירה, ולא ברור אם זה המקרה גם אצל ויטור. מצד שני, אמארה סטודמאייר זכה לכבוד משר הפנים לשעבר אריה דרעי בלי צורך להוכיח כי הוא מעוניין להשתקע בארץ.

אולי העובדה שהנבחרת סוגרת כבר 52 שנים ללא טורניר גדול תגרום לראשי הענף לחשוב מחוץ לקופסא בנושא, כפי שהיה במקרה של ג'ואל אבו חנא או רוברטו קולאוטי בעבר.