הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ואז נותרו שלושה: המועמדים לאימון הנבחרת

בהתאחדות החליטו ללכת על מאמן ישראלי ואל ועדת האיתור יוגשו שלושה שמות: ברק בכר, רן בן שמעון ואלון חזן. מי שייבחר יקבל קמפיין אחד עם מטרה: להעפיל ליורו ב-2024. כל הפרטים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  07.12.21 - 10:30

תגיות: נבחרת ישראל

תחילת כתבה

המאבק על משרת מאמן נבחרת ישראל עולה מדרגה. בשיחות שנערכו בסוף השבוע בין גורמים בהתאחדות לכדורגל לאנשי ועדת האיתור ישנה הסכמה עקרונית על מינוי מאמן ישראלי במקומו של ווילי רוטנשטיינר, שיסיים את תפקידו על הקווים כמאמן הלאומי.

בתוך שבועיים אמור האוסטרי להגיש ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, דו"ח באשר לקמפיין מוקדמות המונדיאל האחרון ואם יסרב להגיע להסדר כספי, יישאר באגף ההדרכה עד סיום החוזה שלו בסוף מאי. בחודש מרץ תשחק הנבחרת שני משחקי ידידות ועל הקווים יעמוד מאמן זמני.

בוועדת האיתור קבעו יעדים למאמן הבא, כשהמטרה המוצהרת תהיה לעלות ליורו 2024 דרך ליגת האומות או הבית המוקדם. בעוד המשימה להיות אחת מ-13 הנבחרות האירופאיות בקטאר היתה כמעט בלתי אפשרית, ביורו 2024 ישחקו 24 נבחרות, מה שהופך את המטרה לריאלית.

שלושת השמות שעל הפרק הם ברק בכר, רן בן שמעון ואלון חזן. בהתאחדות אמרו בכנות כי חסון לא יבצע "מחטף" לג'קי בן זקן ויעקב שחר, איתם הוא מיודד, ואם ירצה לפנות לשני הראשונים הוא יעדכן את בעלי הקבוצות קודם. בהתאחדות החליטו בסופו של דבר על חוזה לשנתיים ולא ארבע שנים, כשעלייה ליורו 2024 תוביל למענק שמן למאמן והישארותו בתפקיד לשנתיים נוספות.

קצת פחות משבעה חודשים למשחק הרשמי הבא, ערוץ הספורט מביא לכם את ההתלבטויות של האנשים שיקבעו את עתיד נבחרת ישראל

המועמד המוביל הוא ברק בכר ואם יגיד שהוא בעניין, השניים האחרים לא רלוונטים. בכר מביא איתו רזומה מרשים. ארבע אליפויות בשש השנים האחרונות, ניהול משחקים ברמה גבוהה בארץ ובחו"ל, לא מקובע על שיטה אחת, יודע להתמודד עם שחקנים בכירים, עומד בלחץ של קהל ותקשורת ורץ עם צוות קבוע כבר מספר שנים. מצד שני, בכר בן 42 בלבד, זכה בכל תואר אפשרי בכדורגל הישראלי, ההצלחה באירופה יכולה לפתוח לו דלתות ובגילו ובמעמדו לא ממהרים מאמנים לקבל על עצמם אימון נבחרת.

מועמד נוסף הוא רן בן שמעון, היחיד מבין השלושה שיש לו ניסיון באימון נבחרות (אימן את נבחרת קפריסין במשך שנתיים וחצי). תחתיו סיימו הקפריסאים במקום השלישי בדרג השלישי של ליגת האומות ובמוקדמות יורו 2020 סיימה הנבחרת מהאי השכן במקום הרביעי אחרי בלגיה, רוסיה וסקוטלנד ולפני קזחסטן וסן מרינו. בן שמעון לא זכה להצלחות גדולות במועדונים הגדולים, כשדווקא בקבוצות אמצע טבלה ומטה הוא עושה קסמים. האימונים שלו מגוונים, הוא מצליח להוציא משחקנים את המקסימום שלהם ומשפר את אלו שבקבוצות אחרות לא הצליחו להתרומם.

השלישי ברשימה, אלון חזן, הוא סוג של אנדרדוג, אבל מבחינת חברי ועדת האיתור הוא בא בחשבון בעיקר מאחר שעשה את הדרך בכל הנבחרות הצעירות של ישראל ובעולם יש אין ספור דוגמאות של מאמנים שעשו את כל הדרך עד למשרה הנחשקת, בטח כאלו כמוהו שמצליחים בנבחרת הצעירה. מצד שני, ועל אף שהיה "רק" עוזר מאמן בתקופת רוטנשטיינר ואנדי הרצוג, הכישלון בקמפיינים האחרונים נופל גם עליו כמי שהיה חלק מהכוורת המקצועית.

ענו בסקר >>