$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נקלע לסיטואציה: הצ'אנס של גדי ברומר

מהטלפון מסוכן העל לפני 26 שנים, דרך האימונים תחת אלכס פרגוסון לצד רוי קין ועד להצעה הנוכחית, שנפלה כרעם ביום בהיר. מי שקיבל את הנבחרת במקרה בונה על הפתעה בהיידלברג. מבט לבפנים

מוטי פשכצקי, שליח ערוץ הספורט לגרמניה
מוטי פשכצקי, שליח ערוץ הספורט לגרמניה  26.03.22 - 11:13

ההצעה לאמן את נבחרת ישראל נפלה לגדי ברומר כרעם ביום בהיר. אם אופיר חיים לא היה יוצא עם נבחרת הנוער לטורניר בהונגריה, הוא לא היה מקבל את ההזדמנות, אבל מי שמכיר את הסיפור של המאמן בן ה-48, יודע שלא מעט מהקריירה שלו רצופה בהפתעות.

לפני 26 שנים, ב-1996, ברומר קיבל טלפון מסוכן העל פיני זהבי, שאמר לו לארוז מזוודה - נוסעים לאנגליה. הוא לא תיאר לעצמו שיום אחרי אותה שיחה הוא ייבחן במנצ'סטר יונייטד הגדולה, זו ששנתיים לאחר מכן זכתה בליגת האלופות אחרי ניצחון בלתי נשכח על באיירן מינכן.

ברומר ישב בחדר של סר אלכס פרגוסון ושיתף פעולה באימונים, בין השאר, עם רוי קין, גארי ופיל נוויל, אריק קנטונה, פול סקולס, פיטר שמייכל ודיויד בקהאם. רגע לפני שקיבל הצעה לחתום על חוזה שכל שחקן חולם עליו, הוא נפצע והחלום נגמר. הפעם, המזל שיחק לטובתו. אופיר חיים במשימה בחו"ל, מרקו בלבול פוטר לפני שהחל, והוא יעמוד על הקווים מול גרמניה בשבת בהיידלברג.

ברומר בן 48 וחצי, כבר שש שנים מאמן בהתאחדות לכדורגל את הנבחרות הצעירות. חלק גדול מאלו שתחת אלון חזן עברו אצלו והתקדמו משנה לשנה. גם במלון הנבחרת בהיידלברג, כשהוא מדבר על השחקנים האלה, החיוך לא יורד לו מהפנים. מבחינתו, זה היעד שלו בחיים - לקדם צעירים, להפוך כאלו שההורים שלהם מבקשים שיהיו מסי ורונאלדו לשחקני הגנה שיוכלו לצאת למקום שהוא חלם ולא יצא.

ברומר לא רואה בפציעה שמנעה ממנו לשחק בשדים האדומים טרגדיה. האופי שלו מאוד נוח, הוא שקט, צנוע, מסוג האנשים שמאמינים שמידע עובר טוב יותר בשקט מאשר בצעקות. איש צוות שמרבה להתייעץ גם עם גילי ורמוט וניצן דמארי בנבחרת נערים א' ועם אלון חרזי, פול גרובס, גיורא אנטמן וכמובן יוסי בניון בנבחרת.

במהלך האימון הוא לא מרבה להרים את הקול. אולי בגלל שעוד לא נכווה מהתקשורת או אולי החינוך והערכים מהבית. הוא לוקח שחקנים לשיחות אישיות, בניגוד לרוטנשטיינר לא מקיים אסיפות ארוכות שהיו שנואות עליו כשחקן, אבל לפני האימונים ואחריהם רק רוצה ללמוד. בחדר האוכל השולחנות מחולקים לצוות, שחקנים ומנהלה, אבל אחרי הארוחה הוא יושב עם השחקנים.

בפן האישי, לפני ארבעה חודשים בלבד נולדה לברומר בת יחד עם אשתו השניה והיא מצטרפת לארבעה ילדים שכבר יש לו. כשהוא לא מתעסק בכדורגל, התחביב של ברומר הוא לדוג יחד עם אחיו התאום, אלון. השניים לוקחים סירה פעם בשבוע ובמשך כמה שעות נרגעים בים.

"כיף להיות לידו, הוא בחור מאוד טוב", אמרו השחקנים על ברומר, "בלי מניירות, בלי פוזה, אחד מאיתנו". לאימון הוא מגיע ראשון ובזמן שבקדנציות הקודמות מאמני הכושר או מאמני השוערים היו מסדרים קונוסים ומכינים את האימון, הוא לוקח פיקוד, מרים בעצמו את שקי הכדורים ואם צריך גם מזיז את השער.

במלון, חדר הישיבות עובד שעות נוספות. יחד עם האנליסט לירון גלאט הם מנתחים מצבים נייחים מהעולם, מנסים ללמוד תרגילים חדשים. השבוע הם צפו במצבים נייחים של פ.ס.וו. ההולנדית בה משחק ערן זהבי.

לשחקנים הוא אמר שהוא לוקח אחריות, אבל גם עדכן שהאחריות צריכה להיות דו צדדית. שם יקשיבו להוראות שלו, לשיטת המשחק ויבואו בגישה נכונה אז אפשר להפתיע. לולא הפציעות, לברומר היו יותר מ-24 הופעות במדים הלאומיים, אבל כמו שכבר הבנתם, הוא שונא לבכות על חלב שנשפך. הוא יודע שהסיכוי שיעמוד על הקווים ביוני אפסי, אבל מצד שני, הוא מקבל הזדמנות להוכיח. גם לעצמו, אבל גם למאמנים צעירים שמחכים בפינה שתגיע להם הזדמנות.