הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"העונש לשון וייסמן היה מינימלי, לא הייתה ברירה"

צפו. בניון בראיון לערוץ הספורט לאחר ההפסד המאכזב של נבחרת ישראל לרומניה: "שלמים עם הדרך וההתנהלות, אנשים מסתכלים על התוצאות וזה בסדר. לצערי לא שיחקנו מול 30,000 איש"

מוטי פשכצקי, שליח ערוץ הספורט לבודפשט  19.11.23 - 06:30

לנבחרת ישראל אמנם יש עוד סיכוי להעפיל ליורו 2024 דרך הפלייאוף אך הערב (שבת) היא רשמה אכזבה גדולה לאחר שהפסידה 2:1 לרומניה וסיימה את קמפיין מוקדמות היורו ללא הכרטיס למרות הבית הנוח יחסית שקיבלה. יוסי בניון, ששימש כמנהל המקצועי של הנבחרת בקמפיין האחרון, סיכם בראיון עם ערוץ הספורט.

"זה שלא ניצחנו את הגדולות בבית אלו עובדות, אין מה לעשות", פתח בניון, "כולנו מאוכזבים, הגענו למשחק מאוד חשוב היום. אם היינו מנצחים אפשר להגיד שהיינו כבר ביורו עם התוצאה של שווייץ (שלא ניצחה את קוסובו). מאכזב מאוד אבל הם היו כנראה טובים יותר אם הם ניצחו והגיע להם יותר מאיתנו אם הם ניצחו".

"ראיתם שלא חיפשנו תירוצים, זה מצב נתון שהיינו צריכים להתמודד איתו. הייתי מוותר על כל יורו ל-100 שנים הקרובות בתמורה למה שקרה ב-7.10, יש דברים חשובים יותר. לצערי זה קרה ובגלל זה לא שיחקנו בטדי או בלומפילד מול רומניה עם 30,000 איש".

"הגענו והאמנו בעצמנו. משחק ראשון מול קוסובו לא היינו טובים בכלל, מול שווייץ חצי שני ראינו כדורגל ולחצנו כמו שצריך, הרגשתי טוב גם היום ואין טוב מלפתוח ב-0:1 מהיר. זה היה נראה טוב והם חזרו מטעויות למשחק, הם היו טובים מאיתנו חצי שני והגיע להם אני חושב".

"אנחנו שלמים עם הדרך וההתנהלות. אנשים מסתכלים על התוצאה וזה בסדר גמור שכל אחד יסתכל על מה שהוא חושב. אנחנו רואים הרבה דברים בנבחרת, כל משחק הגיעו 30,000 וזה משהו שלא היה לפני. לא משנה מי יהיה פה כצוות, יש פה נבחרת לשנים הבאות.

בניון גם התייחס לשון וייסמן: "זה סיפור מאוד פשוט, זו הייתה עבירת משמעת של שחקן והוא יודע, הוא התנצל ומבין. שמעתי וראיתי פרסומים כאלו ואחרים לטובתו ולטובת כולם אני לא אחזור למילים שאמר, גם לאלו שלא ראיתם לכיוון הצוות והספסל. לא הייתה לנו ברירה, זה העונש המינימלי שהוא קיבל כי יכול היה להיות יותר גרוע".