הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"לא הוגן להאשים את אלון חזן ולפרק את הנבחרת"

צפו בשלמה שרף באולפן לילה: "איזה עוד מאמן היה נותן לשלושה בני 19 לשחק? רק על זה הוא צריך להמשיך, יש לנו עתיד. שקארצב יגיד תודה שבכלל זומן, וייסמן? אני הייתי שולח אותו הביתה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.11.23 - 15:47

נבחרת ישראל הגיעה לחלון המשחקים שנעל את מוקדמות יורו 2024 עם תקווה אדירה לרשום הישג היסטורי, אך נחלה אכזבה קשה ותאלץ להתמודד עם הכרטיס דרך הפלייאוף. כעת, פאנל 'אולפן לילה' התכנס ודיבר על השבועיים שעברו על הנבחרת.

"זה לא הוגן היום לדבר מקצועית ולפרק את הנבחרת ולהאשים את אלון חזן", אמר שלמה שרף, "אם המשחקים היו בבלומפילד אין לי בכלל ספק שהיינו מנצחים את שווייץ ואת רומניה. כשאתה נוסע החוצה והשחקנים לא באימונים ובכושר משחק מספיק טוב, ואתה לא משחק בבית שלך, זה בכלל לא הוגן לפרק את הנבחרת".

"מחליא אותי שאומרים שיוסי בניון ואלון חזן צריכים לעזוב", המשיך, "זה נכון שבשורה התחתונה הנבחרת נכשלה, למראית עין היה נראה שיש לנו בית קל. מתברר שהבית הקל הזה היה טוב לנבחרת שווייץ שלא ניצחה בשישה משחקים וטיילה ליורו, גם לרומניה. שתי הנבחרות האלה בינוניות כיום. בכל זאת הנסיבות כיום מקלות, אי אפשר לפרק את חזן ואת בניון".

שרף הוסיף והסביר: "באיזה נבחרת היית רואה שלושה-ארבעה שחקנים משחקים בגיל 19 ומטה? רק לאור הנקודה הזו צריך לחשוב לתת להם להמשיך. הם עשו את זה באומץ רב, אף מאמן אחר בכדורגל הישראלי לא היה עושה את זה. ראינו שיש עתיד, ראינו שלושה שחקני התקפה - תורג'מן, חלאיילי וטוקלומטי - שלושה שחקנים עם עתיד מזהיר. תוסיף לזה את רביבו כמגן שמאלי, ואת גלוך, שאיכזב. יש עתיד לכדורגל הישראלי, הם צריכים להמשיך".

בנוסף, התייחס שרף גם לנושאים של עדן קארצב ושון וייסמן, ואמר: "חזן לא צריך להגיד שהוא טעה בנוגע לקארצב, אם הוא לא שיחק כנראה לא היה צריך לשחק. סוכן לא צריך להגיד את הדברים שנאמרו, תגידו שאני מיושן. שיגיד תודה רבה שהוא הוזמן לנבחרת, למה הוא מעביר ביקורת? הוא לא יכול להגיד דבר כזה, אסור לו. וייסמן? אני לא משעה אותו ממשחק אחד, אני אומר לו קח את המזוודה וסע הביתה. זה עונש? הוא קילל את הספסל, שילך הביתה".