$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בן שמעון: "אין ספק שהנבחרת הולכת להצערה"

המאמן הלאומי מוצג לראשונה והתייחס: "צריך לשנות את האווירה. המטרה העליונה היא יורו 2028. דיברתי עם זהבי ועם מיגל ויטור. חדר? לא עניין קריטי, עוד לא החלטנו בקשר לנהלי המשמעת". וגם: ריינשרייבר, הציפיות, האווירה ועוד

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  26.05.24 - 11:56

תגיות: רן בן שמעון

רן בן שמעון הוצג בשעה זו כמאמן נבחרת ישראל, ומדבר לראשונה כמאמן הלאומי. מהחזון שלו לנבחרת, דרך הקמפיין הקרוב והיריבות האטרקטיביות בליגת האומות ועד הגשמת החלום של מאמן אפולון לימאסול ומ.ס. אשדוד לשעבר, בן שמעון פתח הכל במסיבת העיתונאים.

בן שמעון אמר: "נבחרת ישראל זו לא עוד תחנה בשבילי. זו שליחות לאומית, כל יום הוא יום חשוב, ככה אדרוש מהצוות ומהשחקנים. אני שחקן עבר של הנבחרת יש לי הרבה לקחת מקודמיי, אקח את תהליך ההצערה, שהנבחרת צריכה לעבור. אם נצטרך לעשות משהו שונה, זה לתת חשיבות לעבודה היומיומית, הקשר עם השחקנים, הצוות ומול מועדונים. לא רוצה שיתעסקו בסטטיסטיקה וחשבונאות. כל אחד צריך לשאול מה הוא יכול לעשות כדי לשנות את השיח סביב הנבחרת. אבנה נבחרת שמחוברת לעם שלה".

המאמן הרחיב: "מבחינתי, לכל התכנסות יש משמעות אדירה, דווקא במשחקי הכנה מגלים דברים שאי אפשר. אני לא מחפש עם סכין בין השיניים כדי לחפש מי בורח. אני יודע שיש שחקנים שעברו עונה קשה מאוד, לכל שחקן יש התנהלות שונה מולי. אני יודע מי צריך את החופש ויבוא לקמפיין הבא יותר רגוע. אין שחקן נבחרת שבורח, יש שחקנים שזקוקים לחופש יותר וכאלה שפחות. אני מעדיף שהם יבואו אחרי שהם נחו. כולם אוהבים ומחוברים לנבחרת".

"דיברתי עם כולם, יש לי ערוץ אישי מול כל שחקן, יש הרבה שחקנים שצריכים את החופש הזה. יש לי מערכת יחסים נפלאה עם ערן וגם עם ויטור. כל זימון יהיה ממוקד, אבל אין ספק שהנבחרת הולכת לתהליך הצערה".

המאמן הלאומי המשיך: "הנבחרת תהיה הישגית, ארצה להישאר ל-DNA של הנבחרת. אין התכנסויות פחות חשובות. לא יהיו שחקנים חשובים יותר ופחות, אין נקודות שחייבים לקחת או נקודות שאי אפשר לקחת. לא רוצה שיהיו סטטיסטיקה וחשבונאות. אנחנו בתקופה מאוד מורכבת של העם והנבחרת הזאת צריכה להיות בצלמם של אותם גיבורים שנמצאים במקומות מאוד קשים".

בן שמעון: "לא אתכחש לזה שהמטרה העליונה היא יורו 2028. זה לא אומר שנוותר על יתר השלבים. מי שמכיר אותי ואת השחקנים שלי, יודע שאנחנו לא מוותרים. לא יהיו משחקים שאי אפשר להשיג בהם נקודות. בימים הקרובים הצוות ייסגר. ריישנרייבר? זכות גדולה להביא אדם כמוהו לנבחרת ישראל, הצוות זכה".

"חייבים שינוי, קודמיי עשו דברים טובים וצריך ללמוד מהם. אני מאמין בללמוד קצת מהנבחרות שהיו במצב שלנו כדי להבין איך הן שברו תקרות זכוכית. כשאתה בתקופה ארוכה לא טוב יש שתי אפשרויות: לפחד מהדבר הבא, או ללמוד. אני מאמין בחומר של השחקן המקומי. סומך על מה שיש לי בידיים", המשיך. "אני הולך לעבוד קשה כדי לייצר נבחרת עם DNA מנצח. אני צריך שבקמפיין הזה תתחברו לנבחרת, גם העם שלנו, שיתחבר לרעיון. לא נוותר על אף משחק. לא סרט שאנחנו יודעים את הסוף שלו".

בן שמעון המשיך: "לא אקבע את עצמי לסוג מסוים של שחקנים. הרשות פתוחה בידי כולם. אצטרך לעצב את אופי העבודה שלי מולם, לא אבדיל. אני מעדיף ניסיון אירופי, אבל אצטרך להתמודד עם מה שבידיים שלי. בכל המקומות שהייתי בחיים יש את המרדף בין הראש ללב. תמיד הלכתי עם תחושות בטן. הגעתי למקום הזה בזמן המתאים, מאמין ביכולות שלי לעשות דברים אחרת ממה שעשו לפניי. אני מאמין בדור הזה, אני רואה את זה בתור אתגר גדול. אין לי סרט בראש בנוגע למה יהיה בעתיד".

המאמן התייחס למשחק ההגנה: "אין לי ספק שמשחק ההגנה הוא משחק של קבוצה שלמה, נצטרך להיות יצירתיים ולסמוך על חומר מקומי. כבר ראיתי החודש ארבעה משחקים בחי, ננסה להיות יצירתיים בנוגע לשחקני הגנה בקמפיינים הקרובים".

בן שמעון סיכם: "הדור של היום מקצועי מאוד, דור שמבין את המשמעויות, מי שמגיע לייצג את הנבחרת יודע שמגיע למקום תובעני. אנחנו בתקופה של מלחמה, כולם רוצים את הדגל על החזה ואני מאמין שכל שחקן שנרצה יתייצב. דבר איתי עוד כמה חודשים ונראה מה יהיה".