מכה נוספת: הארד האולימפי מסידני יילקח מארמסטרונג

רגע לפני הראיון אצל אופרה, הוועד האולימפי דרש מרוכב האופניים האגדי ממנו נלקחו גם שבע הזכיות בטור דה פראנס: ''החזר את המדליה''

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.01.13 - 17:59
תחילת כתבההלילה (בין חמישי לשישי, שעון ישראל) עולם הספורט כולו יעצור את נשימתו לנוכח שידור הראיון הסופר-מסקרן של לאנס ארמסטרונג בתכנית האירוח הפופולארית של אופרה ווינפרי. על פי הדיווחים, רוכב האופניים האגדי הודה בהאשמות הסמים המיוחסות לו ובכך שם קץ לכל - או בעצם פתח מחדש - את השמועות וההכפשות אשר קשורות בשמו.

אלא שעוד לפני כן, על האמריקני נחתה מכה נוספת: הוועד האולימפי הבינלאומי החליט לשלול הערב (חמישי)  את מדליית הארד של הרוכב, בה זכה באולימפיאדת סידני 2000 ברכיבה הקבוצתית נגד השעון.

"אחרי שהבנו את כל הפרטים דרך איגוד האופניים הבינלאומי, החלטנו לבקש מארמסטרונג שיחזיר את מדליית הארד בה זכה", אמר דובר הוועד האולימפי מארק אדאמס. "הודענו גם לוועד האולימפי של ארצות הברית על ההחלטה שלנו ומבחינתנו הדברים הם סופיים".

כזכור, פרשת הסמים של רוכב האופניים הגדול בהיסטוריה, שהתפוצצה בחודשים האחרונים הסעירה את כל עולם הספורט. במהלכה, כידוע, נשללו ממנו שבע הזכיות בטור דה פראנס והוא הושעה לכל החיים. בתוך כך, אינספור דיווחים צצו ברחבי העולם על כך שארמסטרונג הציע פיצויים לממשלת ארה"ב בשל הרמאות של הספונסר הראשי של הקבוצה שלו ועל כך שהוא התנצל בפני עובדי "ליבסטרונג" על כל הכתמת שמו לאחרונה.