הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

השלים דאבל: כריס פרום זכה בוואלטה

הישג אדיר לאלוף הטור דה פראנס. ניבאלי במקום השני, קלדרמן שלישי. קונטאדור סיים רביעי ופרש

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.09.17 - 21:30

השלים דאבל. כריס פרום, רוכב אופני הכביש הטוב בעולם, זכה הערב (ראשון) בפעם הראשונה בקריירה שלו בוואלטה אספניה, מירוץ האופניים היוקרתי ביותר של ספרד. אחרי שלושה שבועות עמוסים, בהם החזיקה בחולצה האדומה 19 פעמים, אלוף הטור דה פראנס הצליח להשלים דאבל - כשזכה בשניים משלושת מירוצי הגראנד טורס לראשונה מאז עשה זאת ברנרד הינו ב-1978.

בקטע האחרון והמסורתי שבו לא נהוג לתקוף את המוביל בדירוג הכללי, ניצח מתיאו טרנטין האיטלקי (קוויק סטפ) לאחר שגבר על לורנצו מנזין (פרנסיס דה ז'ה) וסורן קראג אנדרסן (טים סנווב) בספרינט האחרון במדריד. פרום הגיע יחד עם החבורה המובילה בזמן זהה.

פרום הוכיח את עליונותו בשלבים ההררים ובקטעי נגד השעון כדי להגיע ראשון לקו הסיום אחרי למעלה מ-80 שעות מצטברות. וינצ'נזו ניבאלי, שסיים במקום השלישי בג'ירו, הסתפק בסגנות - 2:15 דקות אחרי המנצח. אילנור זקארין הרוסי המשתפר חלק עם הבריטי והאיטלקי מקום על הפודיום כשסיים שלישי בדירוג הכללי - 2:51 דקות אחרי פרום. אלברטו קונטאדור (3:11) ו-וילקו קלדרמן (3:15) סיימו במקום הרביעי והחמישי בהתאמה.

עבור הספרדים, היה זה פיניש מרגש במיוחד לקריירה העשירה של אלברטו קונטאדור. אל פיסטולרו תלה את הכידון בגיל 35 אחרי קריירה מפוארת שכללה שלוש זכיות בוואלטה, שתיים בטור דה פראנס ושתיים בג'ירו ד'איטליה. הרוכב הספרדי של טרק סגאפרדו ניצח בקטע ההרים האחרון אמש והיוקרתי ביותר (אלטו דה ל'אנגרילו) וסיים כאמור במקום הרביעי. פרידה ראויה מאחד הרוכבים הגדולים של הדור האחרון.