הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הגדול מכולם: כריס פרום הבטיח את זכייתו בג'ירו

אחרי ההצגה הפנומנלית אמש, הבריטי עמד בהתקפות של דמולאן בדרך להשלמת ניצחון ראשון בגראנד טור האיטלקי. רוכב סקיי יגיע עם החולצה הוורודה לרומא עם יתרון של 46 שניות על פני ההולנדי. לופס יסיים שלישי אחרי שפינו התפרק. נייבה ניצח בקטע ה-20

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.05.18 - 17:10
תחילת כתבה

כריס פרום ישלים מחר את אחד הקאמבקים הגדולים בתולדות הגראנד טורס. למרות שכבר פיגר למעלה מ-4 דקות אחרי המוביל בשבוע האחרון, הרוכב של סקיי הבטיח הערב (שבת) את זכייתו בג'ירו ד'איטליה 2018 ויקח את החולצה הוורודה בקטע האחרון ברומא ביום ראשון. בכך ישלים פרום ניצחון בכל הגראנד טורים: הטור דה פראנס (ארבע פעמים), הוולטה אספניה (פעם אחת) וכמובן הג'ירו השנה. הוא הראשון שילבש את כל החולצות בו זמנית מאז ברנרד הינו ב-1983.

פרום שהשלים את זכייתו הראשונה אי פעם בג'ירו (השתתף לאחרונה ב-2010) והחל אותו בעצלתיים אחרי תאונת אימונים לפני הקטע הראשון בירושלים, הלך והתחזק ככול שהמרוץ התקדם. בשבוע השני הוא ניצח בזונקולן ואתמול פירק את כל הרוכבים המובילים בהתקפת סולו של 80 ק"מ כל הדרך לחולצה הוורודה וניצחון בג'פראו. בקטע ההררי האחרון היום, אלוף הטור דה פראנס סיכל את כל ההתקפות של טום דמולאן בעליה האחרונה בצ'רביניה ואפילו הקדים אותו ב-6 שניות על קו הסיום, כאשר הפער ביניהם לקראת הקטע האחרון ברומא יהיה 46 שניות. 

פרום סיכם בפסגה: "ידעתי שיהיו התקפות והייתי חייב להגיב להן. הרגשתי שהייתי בשליטה. כולם היו ממש עייפים היום, לאף אחד לא היה רגליים נוספות להתקיף אחרי אתמול. הג'ירו הזה היה אכזרי. כשיש לך יום רע, זה לא שאלה של 30 שניות או דקה זה יכול להיות גם 10 או 15 דקות. ראינו מה קרה היום לטיבו פינו. אני שמח שהצלחתי לשמור על החולצה"

מיגל אנחל לופס הצליח להשתחל לשלישייה הראשונה והוא יעמוד מחר על הפודיום. הרוכב הקולומביאני ניצל את ההתפרקות של טיבו פינו. הצרפתי סבל מיום רע מאוד בעליות ואיבד קשר עם הדבוקה המובילה כבר בטיפוס השני של היום. לופס גם הבטיח את הזכייה שלו בחולצה הלבנה, של הרוכב הצעיר הטוב ביותר של הג'ירו. הוא הקדים את ריקרדו קראפאס שיסיים רביעי ואילו דומיניקו פוצוביבו ישלים את החמישייה הראשונה של גירו 2018 והוא האיטלקי הבכיר ביותר.

אחרי הדרמה הענקית של אתמול, הרוכבים המובילים אפשרו לקבוצת הבריחה להגדיל את הפער בהתמדה. לבסוף, 32 ק"מ לסיום על העליה של הקול סיינט פנטאלון (קטגוריה 1), ביצע מיקל נייבה את ההתקפה שלו והשאיר את שארית הבריחה מאחור. הרוכב הספרדי, ביום הולדתו ה-34, דהר כל הדרך וסיים ראשון על הפסגה בצ'רביניה (קטגוריה 1) כשהוא מעניק לקבוצתו מיצ'לטון סקוט את ניצחונה החמישי העונה ובכך קצת מחזיר את הכבוד שלה לאחר ההתפרקות של סיימון ייטס שאיבד אתמול את החולצה הוורודה. רוברט חסינק ההולנדי סיים שני ואילו פליקס גרוסשרטנר האוסטרי שלישי.

גיא שגיב יסיים את הגראנד טור הראשון שלו. הרוכב הישראליה הגיע היום למקום ה-97 בפיגור של 45 דקות ו-32 שניות אחרי המנצח נייבה. בכך ישלים רוכב סייקלינג אקדמי את היעד שלו - הגעד לרומא. הרוכב הבולט של אקדמי בקטע ההררי האחרון היה רובן פלאסה שהגיע למקום ה-28, מרחק 12 דקות ו-16 שניות מנייבה.