ניצחון ראשון לסייקלינג אקדמי במרוץ שלבים

אווילה זכה במקום ה-1 בגרנד פרי בפורטוגל. ניב סיים שביעי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.04.19 - 14:33
אווילה אחרי הזכייה (צילום: פוטו ג'ף)
אווילה אחרי הזכייה (צילום: פוטו ג'ף)
תחילת כתבה

פחות מחודש לפני רגעי המבחן הגדולים ביותר שלה העונה בג'ירו דה איטליה וטור קליפורניה - נראה שקבוצת "ישראל סייקלינג אקדמי" מחממת מנועים - ובזמן: הקבוצה המקצוענית הישראלית השיגה לפני שעה קלה את ניצחונה הראשון בטור שלבים, כאשר הרוכב הקולומביאני שלה אדווין אווילה ניצח את המרוץ התלת יומי ג'י.פי בייראס שבפורטוגל.

זהו הישג מצוין לא רק עבור אווילה ואקדמי, אלא גם הישג משמעותי עבור הרוכבים הישראלים של הקבוצה שנאבקים על מקום בג'ירו ובקליפורניה. על ששת הרוכבים שניצחו בפורטוגל נמנים שני ישראלים: עומר גולדשטיין והבכיר שבהם גיא ניב, שזכה להישג ישראלי חשוב כאשר סיים את המרוץ כולו במקום השביעי הכללי.

זהו הישג חשוב לענף האופניים הישראלי המשווע לראות רוכבים ישראלים מנפקים תוצאות משמעותיות בתחרויות מקצועניות בעולם. עבור ניב זהו הישג שיא לאחר שכבר סיים את הטור הטיוואני במקום השישי, אבל כאן מדובר במרוץ אירופאי.

אווילה הוא ללא ספק הרוכב המצטיין של אקדמי השנה לאחר שהשיג לקבוצה כבר שני ניצחונות במרוצים העונה, ועתה את הניצחון הזה, כאמור ניצחון בטור תלת שלבי. הניצחון יקנה לקבוצה גם נקודות רבות במאבקה להשיג מקסימום ניקוד בדירוג העולמי כדי לזכות בזימונים לתחרויות החשובות בעולם.

אקדמי סבלה מפתיחת עונה קשה שכללה אכזבות רבות ולא מעט התרסקויות ופציעות רוכבים. "מקווה שאנחנו מתחילים להראות שהחלפנו הילוך", אמר המנהל הספורטיבי של הקבוצה, צ'ל קרלסטרום. "אבל לפנינו עוד עבודה רבה".

אווילה הקולומביאני והקבוצה כולה ניהלו מרוץ יוצא מן הכלל בתנאים לא פשוטים - בעיקר עליות, כולל הטיפוס היום לעליה הארוכה בפורטוגל. אבל אווילה, ניב והאריתראי אווט גברמלין, גילו יכולת מרשימה לכל אורך המרוץ. אווילה ניצח את השלב הראשון וסיים אתמול והיום במקום השלישי, מה שהבטיח לו את הניצחון בטור. הקבוצה אף דורגה בסוף המרוץ במקום הראשון בדירוג הקבוצות.

"אני מאושר", אמר ניב. "אדווין ניהל מרוץ מדהים בהתחשב שלא מדובר במטפס. אני גאה מאד בקבוצה כולה וכמובן עבורי זה רגע חשוב לסיים במיקום כה גבוה ולהוכיח לעצמי שאני הולך ומתקדם. בעונה שעברה אפילו לא הייתי קרוב לזה".