גיא ניב יהיה הנציג הישראלי בג'ירו 2019

רוכב אקדמי שפרש בעונה שעברה: "מקווה להחזיר את החוב". שגיב בקליפורניה: "מאוכזב שלא נבחרתי, אבל מגיע לגיא ניב"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.05.19 - 17:04

תגיות: גיא ניב

תחילת כתבה

סייקלינג אקדמי חשפה היום (ראשון) את הסגל שלה לקראת מירוץ השיא של העונה - הג'ירו ד'איטליה. גיא ניב, שפרש בעונה שעברה בקטע החמישי בגראנד טור האיטלקי, נבחר להיות הנציג היחידי הפעם במירוץ שייצא לדרך ביום שבת מבולוניה בקטע נגד השעון ויסתיים כעבור 21 קטעים בקטע נג"ש בוורונה.

ניב, שהועדף על פני גיא שגיב, אמר: "מהרגע שנאלצתי לפרוש בעונה שעברה, עמד לנגד עיניי רק דבר אחד: תיקון והחזרת החוב לעצמי ולקבוצה. סימנתי את הג'ירו השנה כמטרה גדולה עבורי. אני מאוד מחכה לזה. מרגיש יותר מוכן ובשל. יהיה לנו ג'ירו שמח".

שגיב, שסיים בהצלחה את ג'ירו 2018, פרגן לחברו לקבוצה: "מגיע לגיא ניב. הוא נתן עונה נהדרת ואני סבלתי מפציעות וחוסר מזל. אני מאוכזב אבל זה לא סוף העולם". שגיב, שהשתתף העונה במילאנו סן רמו, יתחרה במקביל בטור של קליפורניה יחד עם אלוף ישראל רועי גולדשטיין.

הנשק העיקרי של אקדמי בג'ירו 2019 יהיה דוידה צ'ימולאי. הרוכב האיטלקי, שנמצא בכושר מצויין וניצח במירוץ קסטייה-ליאון בחודש שעבר, ינסה להעניק לקבוצה הישראלית ניצחון בכורה בגראנד טור לאחר שבעונה שעברה הביאה את רובן פלאסה למקום השני בקטע ה-18 בפראטו נרבוסו. צ'ימולאי יקווה לזכות בתהילה בקטעים המישוריים עם טובי המאיצים כגון פרננדו גאביריה, אליה ויויאני וקאלב יואן.

פלאסה, כנראה בעונה האחרונה בקריירה שלו, יתמקד בקטעי המעבר ויקווה לבצע מהלכים אופורטוניסטים כדי לנצח. כמו כן, מי שנעדר מהרשימה של אקדמי הוא בן הרמאנס, הרוכב בעל השכר הגבוה בקבוצה, שעבר העונה סדרה של פציעות. רוכבים אחרים שנבחרו לסגל של הג'ירו הם: כריס ניילנדס (לטביה), קונור דאן (אירלנד), גיום בויבין (קנדה), כריסטיאן סבארגלי (איטליה) ואווט גברמדין (אריתריאה).

הג'ירו שיוזנק ב-11 במאי לא יכלול את האלוף המכהן כריס פרום שיתמקד בטור דה פראנס בלבד. טום דמולאן, פרימוז' רוגליץ', סיימון ייטס ו-וינצ'נזו ניבאלי יהיו השמות הבולטים של הטור האיטלקי שצפוי להיות מרתק כדרכו בקודש.