הג'ירו מתחיל. ניב: "מקווה לחוויה מתקנת"

הישראלי היחיד במירוץ: "מחכה לעליות בשבוע השני"

דני פורת
דני פורת  10.05.19 - 14:10
תחילת כתבה

קבוצת סייקלינג אקדמי הוצגה אתמול (חמישי) ב-BIG START של הג'ירו ד'איטליה 2019 בבולוניה. אחרי המסע המופלא אשתקד של גיא שגיב שהפך לישראל הראשון שהשלים גראנד טור מלא, ינסה גיא ניב, הנציג הישראלי היחיד הפעם בסגל, ללכת בדרכו ולהגיע לוורונה יחד עם הפלוטון לאחר למעלה מ-3,500 ק"מ של רכיבה.

"כמובן שאני מתרגש ומאד מחכה לרגע הזינוק", אמר ניב בראיון לערוץ הספורט, "אחרי הפרישה בקטע החמישי של הג'ירו אשתקד הבטחתי לעצמי שאגיע לכאן בשנה הבאה כדי לתקן את החוויה הזו. עבורי ועבור הקבוצה. יש לי כאן עניין לא סגור. אמנם חזרתי לעצמי מהר והמשכתי להשתתף במרוצים בהמשך השנה, אבל תמיד נשאר לי איפשהו בראש העניין הלא סגור עם הג'ירו. כעת, אני שמח ביותר להיות כאן שוב".

על המטרות של הקבוצה: "אני כאן כדי לעזור לקבוצה להשיג את המטרות שלה. אנחנו שואפים ומאמינים שנוכל לנצח שלב אחד, ונרצה להיות חלק פעיל במרוץ ולקחת חלק בבריחות שלפעמים הן גם אופציה לנסות לנצח שלב. יש לנו השנה סגל חזק מאד, וספרינטר נהדר שאנחנו מאד מאמינים בו - דוידה צ'ימולאי. יש בסגל רוכבים שיוכלו לעזור לו להגיע למאוץ האחרון של קו הסיום. בנוסף, השנה יש לנו גם רוכבים חזקים לחצי השני של המרוץ כמו קריסטס ניילדס ורובן פלאסה, שינסו לגנוב ניצחון בקטעים בהם קבוצות הבריחה תגיע אל קו הסיום".

האסטרטגיה: "בחצי הראשון של המרוץ אנסה כמה שיותר לחסוך באנרגיה, אשמור את עצמי, ואאבד זמן בדירוג הכללי. המטרה היא להיערך לחצי השני של המרוץ שבו הקטעים מלאים בעליות ומתאימים לי הרבה יותר. אני מתכנן להשתלב בקבוצות הבריחה ולעזור לקבוצה להשיג את מטרותיה. אמנם יש לי בראש כמה שלבים שבהם על הנייר אני חושב שאוכל לבלוט יותר, אבל זה גם תלוי הרבה בהוראות שאקבל. בכל רגע במרוץ אצטרך להיות קשוב לגוף שלי ולראות איך אני מתקדם מיום ליום".

הג'ירו יוזנק בשבת מבולוניה בקטע קצר נגד השעון (8.2 ק"מ). ששת הקילומטרים הראשונים הם במישור ואילו שני הקילומטרים האחרונים במגמת עליה לכיוון סן לוקה. כבר בשלב הפותח צפוי מאבק בין שני הפייבוריטים לזכייה טום דמולאן ופרימוז' רוגליץ' על ניצחון בקטע.