אקרמן ניצח בקטע השני, צ'ימולאי במקום ה-6

צפו: הגרמני הפתיע את ויויאני. רוגליץ' ממשיך להוביל. סבארגלי תשיעי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.05.19 - 18:27

תגיות: ג'ירו 2019

תחילת כתבה

פסקל אקרמן השיג היום (ראשון) את ניצחונו הגדול בקריירה אחרי שניצח בקטע השני של הג'ירו ד'איטליה. הגרמני בן ה-25 הקדים בפיניש דרמטי על קו הסיום את אליה ויויאני האיטלקי וקאלב יואן האוסטרלי שסיימו במקומות 2 ו-3 בהתאמה.

הדרך לפוצ'קיו (205 ק"מ לבולוניה) היתה יחסית מישורית, כאשר 800 מטרים לקו הסיום אירעה תאונה בתוך הפלוטון. אולם הספרינטרים הבכירים יצאו מזה בשלום. אקרמן היה הרוכב המהיר ביותר וגבר על ויויאני, הכוכב של העונה שעברה, כשעצר את השעונים על 4 שעות, 44 דקות ו-43 מאיות. פרננדו גאביריה וארנו דמארה סיימו במקום ה-4 ו-5 בהתאמה.

הסיפור המעניין הוא דוידה צ'ימולאי, רוכב קבוצת סייקלינג אקדמי, שהצדיק את הציפיות ממנו וכבר בקטע המישורי הראשון ידע לסיים במקום השישי בזמן זהה לזה של הספרינטרים המובילים. קריסטיאן סבארגלי, איטלקי נוסף של אקדמי, סיים במקום התשיעי המכובד. שני רוכבי אקדמי בעשירייה הראשונה - דבר שלא קרה אפילו פעם אחת בעונה שעברה.

המוביל פרימוז' רוגליץ' ממשיך להחזיק בחולצה הוורודה לאחר שסיים בבטחה יחד עם כל הפייבוריטים. הספרינטרים ימשיכו לתת את הטון גם בקטע השלישי שיצא מחר מוינצ'י עד אורבטלו. מדובר ב-220 ק"מ של רכיבה שכוללת עליה בקטגוריה רביעית המרוחקת כמעט 40 ק"מ מקו הסיום. המטרים האחרונים יהיו מישוריים, שם יפגינו המאיצים הטובים בפלוטון את כישוריהם במאבק על ניצחון נוסף בקטע.