צפו: ויויאני נפסל בקטע השלישי, גאביריה ניצח

האיטלקי חתך את מוסקטי באופן לא חוקי. צ'ימולאי במקום השביעי, אין שינוי בצמרת הדירוג

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.05.19 - 18:51
תחילת כתבה

דרמה ראשונה בג'ירו 2019. המאיץ הטוב ביותר של העונה שעברה, אליה ויויאני, נפסל הערב (שני) בקטע השלישי של המירוץ האיטלקי באורטבלו (220 ק"מ מווינצ'י) למרות שחצה ראשון את קו הסיום. פרננדו גאביריה הקולומביאני של קוויק סטפ הוכרז כמנצח של השלב השלישי.

דקות לאחר שהוכרז כמנצח, החליט צוות השיפוט לפסול את ויויאני בטענה כי ביצע מהלך לא חוקי במהלך הספרינט כשחתך את מתיאו מוסקטי מטרק-סגאפרדו וחסם לו את הנתיב בדרכו אל הניצחון. בעקבות ההחלטה, ארנו דמאר הוקפץ למקום השני בקטע ואילו פסקל אקרמן לשלישי. מוסקטי עלה למקום הרביעי.

פסקל אקרמן, המנצח של אתמול, היה הראשון שיצא למיאוץ, אבל כנראה שזה היה יותר מדי מוקדם. ויויאני, שסיים במקום השני אתמול, תיזמן טוב יותר את היציאה והיה הראשון לחצות את קו הסיום אחרי חמש שעות, 23 דקות ו-19 שניות. לצערו של אלוף איטליה הוא לא יכול היה לחגוג באמת את הניצחון השישי שלו בקריירה כאמור בשת החלטת שיפוט.

דווידה צ'ימולאי הגיע בפעם השניה ברציפות למקום בטופ 10. האיטלקי של סייקלינג אקדמי סיים הפעם במקום השביעי, בזמן זהה לזה של המנצח. אקדמי עברה יום לא קשה, כאשר שני הרוכבים שלה אווט גברמדין וגיום בויבין זינקו הבוקר אחרי שאתמול עברו תאונה שדרדרה אותם אל ירכתי הפלוטון. הנציג הישראלי, גיא ניב, יכול לסמן עוד V אחרי שהגיע במקום ה-166 בפיגור של יותר מ-3 דקות אחרי דבוקת הספרינטרים.

בצמרת הדירוג הכללי אין שום שינוי. פרימוז' רוגליץ' ממשיך להוביל את ה-GC בעקבות הניצחון שלו בקטע השעון בבולוניה. ייטס במקום השני בפיגור של 19 שניות ואילו וינצ'נזו ניבאלי במרחק של 23 שניות מהסלובני ומדורג שלישי.

הקטע הרביעי שיתקיים מחר באיזור רומא יהיה בעל אופי מתגלגל, כאשר הרוכבים יחלו את דרכם באורבטלו ויסיימו את המסלול הארוך (235 ק"מ) בפראסקאטי. 2.5 ק"מ האחרונים יכללו עליה בשיפוע של 4.5% המתאימה יותר לרוכבים שמצטיינים בספרינט בעלייה, כמו ארנו דמאר.